Sinema Haberleri

Harry Potter’da Sihir Bakanı’nı Canlandıran Robert Hardy Hayatını Kaybetti

Harry Potter filmlerinde Sihir Bakanı olarak tanıdığımız ünlü aktör Robert Hardy hayatını kaybetti. Film dünyasının tanınmış simalarından olan Robert Hardy, son dönemlerde bakımevinde tedavi görüyordu ve tedavi gördüğü yerde hayatını kaybetti ve an itibariyle ajanslara düşüyor. Harry Potter’ın tüm serilerinde, Aşk ve Yaşam filmi ile ve Churchill isimli bir İngiliz dizisinde oynuyordu.

Hayatını kaybeden Robert Hardy, 70 yıldır sanat hayatı yürütüyordu ve 91 yaşında hayatını kaybetti. Açıklamayı Hardy’nin ailesi duyurdu, son yıllarda bir bakımevinde yaşadığı da ailesince doğrulandı. Londra’daki emekli aktörler için bakım evindeki odasında huzur içinde hayata gözlerini yumduğu belirtildi.

Kariyerinin son dönemlerinde Harry Potter filminde canlandırdığı Sihir Bakanı Cornelius Fudge karakteriyle tüm dünyaca tanınan oyuncu 70 yıllık sanat hayatı boyunca birçok başarılı çalışmaya imza attı. 60 ve 70’li yıllarda özellikle tiyatro oyunlarıyla kendinden söz ettiren Hardy, 80’lerin başında bir televizyon serisi için canlandırdığı başarılı Winston Churchil rolüyle artık sadece İngiltere’de değil tüm Avrupa’da tanınan bir oyuncu haline gelmişti.

İlginizi Çekebilir  Harry Potter Serisi 20. Yılında Çok Özel Kapaklarla Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu