Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Harry Potter Benzeri Türk Filmi – Sihirbazlık Okulunda Bir Türk

Harry Potter Benzeri Türk Filmi – Sihirbazlık Okulunda Bir Türk

sihirbazlik-okulunda-bir-turk-banner

Sihirbazlık, büyücülük ve büyü okulları, Harry Potter kitapları ve filmlerinden sonra popüler bir hayal ve düşünce haline geldi. Aramızda mutlaka, “Yahu Hogwarts’a bir Türk gitse neler olurdu?” diye düşünenler de olmuştur. Bunun cevabını çok yakında alacağız gibi görünüyor.

Sihirbazlık Okulunda Bir Türk isimli filmde büyü okuluna kayıt yaptıran bir Türk öğrencinin eğlenceli ve fantastik hikayesi anlatılacak.

İron Yapım isimli firmanın çektiği filmin konusu şöyle;

sihirbazlik-okulunda-bir-turk-afisİstanbul’un orta halli semtlerinden birinde yaşayan, lise öğrenimini zorlukla tamamlamış, ailenin tek çocuğu olan Mehmet, zeki olmasına rağmen haylazlığı yüzünden hayatı boyunca başarılı olamamış bir gençtir. Üniversite sınavında da başarı sağlayamayacağını anlayınca ailesinın tepkisinden çekindiği için şimdiden uyduracağı yalanları düşünmeye başlamıştır. Sınav sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kala bir gece Spellcraft Sihirbazlık ve Büyücülük Okulu’ndan gelen mektupla hayatı değişir. Anne ve babasının büyücülük okuluna göstereceği tepkiden çekindiği için onlara yurtdışında okul kazandığına dair yalan söyler ve büyülü bir maceraya atılır.

Bir yandan zihin okumayı, iksir yapmayı süpürgeyle uçmayı öğrenmeye çalışan Mehmet, diğer yandan ilk görüşte aşık olduğu kızı etkilemek için elinden geleni yapmaktadır. Hiç tanımadığı bu sihirli dünyaya ayak uydurmaya çalışan Mehmet’i birbirinden komik maceralar beklemektedir.

İlginizi Çekebilir  Terminator 6'nın Çekimleri Bu Yaz Başlıyor

Filmin oyuncu kadrosu da oldukça zengin. Kadir Doğrubakar ve Barbaros Dikmen gibi sosyal medya fenomenlerinin yer aladığı yerli komedinin profesyonel oyuncuları arasında Sadi Celil Cengiz, Ayçe Abana, Selen Seyven, Enes Atış, Yakup Yavru, Ebru Karanfilci ve Levent Aykul gibi isimler yer alıyor.

Yönetmenliğini Erdi Dikmen’in yaptığı Sihirbazlık Okulunda Bir Türk filmi 22 Mayıs 2015 tarihinde vizyonda olacak.

https://youtu.be/trw-dGy5fpk