Sinema Haberleri

Harbinger Filmi Kendi Evrenini De Beraberinde Getiriyor

harbinger-banner

Sony’nin el atmayı planladığı Valiant Comics etiketli Harbinger çizgi roman serisi, son açıklamalara göre kendi sinema evrenine sahip olabilir.

Disney’in, MCU ile yakaladığı başarıdan sonra film şirketleri çizgi roman karakterlerine odaklı yapımlarla kafayı bozmuş durumda. Warner Bros. bir yandan Justice League çalışmalarına devam ederken Sony daha önce denenmemiş bir seriye el atmaya hazırlanıyor.

Valiant Comics etiketli Harbinger filminin beyaz perdeye uyarlanacağına dair ilk söylentiler, 2015 yılının Comic-Con’un da ortaya çıkmıştı. Anlaşılan o ki, Sony, Harbinger’ı ve yan karakterlerini Valiant Cinematic Universe adı altında bir araya toplamayı düşünüyor.

harbinger-gorsel

Türk okuru tarafından çok bilinmese de, ABD’de ilgiyle takip edilen Harbinger’da, değişik güçlere sahip genç süper kahramanların gizem dolu, karanlık maceraları anlatılıyor. Herkese hitap etmese de, ana akım süper kahramanlardan sıyrılan Harbinger ekibinin beyaz perde uyarlaması da baya ilgi çekecek gibi gözüküyor.

Çıkan son söylentilere göre Sony, 2017 sonunda ya da 2018 başında Bloodshot ile Valiant Cinematic Universe çalışmasına başlayacak. İlerleyen yıllarda HARD Corps, Livewire, Generation Zero ve Faith gibi çalışmaların da beyaz perdeye uyarlanması bekleniyor. Yazar kadrosunun başında Hours, Lights Out ve Arrival gibi korku-gerilim filmlerinin yazarı Eric Heisserer bulunacak.

Eğer Sony bu işin altından başarıyla kalkarsa, daha önce sinemanın hiç ilgilenmediği, el değmemiş bir çizgi roman serisini filmseverlerle buluşturmuş olacak.

İlginizi Çekebilir  Hakan Bıçakcı'nın Seçtikleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu