Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Hans Zimmer, Blade Runner 2049’un Müzisyen Kadrosuna Katıldı!

Hans Zimmer, Blade Runner 2049’un Müzisyen Kadrosuna Katıldı!

İzleyenler ve eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen Arrival filminin müzisyenliğini üstlenen Jóhann Jóhannsson‘ın yönetmen Denis Villeneuve ile bir kez daha bir araya gelerek Blade Runner 2049‘un müziklerini de yapacağı açıklanmıştı. Filmin Ekim ayındaki çıkış tarihi gitgide yaklaşırken Jóhannsson’a iki müzisyenin daha katılacağı açıklandı: Benjamin Wallfisch (Hidden Figures, It) ile sayısız film ile oyunun müzisyenliğini üstlenmiş Hans Zimmer (Inception, The Dark Knight, Interstellar).

Studio Ciné Live’ın haberine göre Jóhannsson,projeden ayrılmıyor. İki ünlü müzisyen, Jóhannsson’a yardım amacıyla ekibe katılıyor. Yönetmen Villeneuve, Wallfisch ve Zimmer’ın ekibe katılışını şu sözlerle açıklıyor:

“Vangelis’in [ilk Blade Runner filminin müzisyeni] ortaya koyduğu gibi bir iş ortaya koymak oldukça zor. Jóhann’ın muhteşem, atmosferik bestelerine sahibiz fakat daha fazlasına ihtiyacım vardı ve Hans, bizlere yardım etti.” Wallfisch ile Zimmer en son, Christopher Nolan’ın Dunkirk yapımının müzikleri üzerinde çalışmışlardı.

Jóhann Jóhannsson, Denis Villeneuve ile daha önceki Arrival ve Sicario yapımlarında çalışmıştı. Villeneuve ise daha önceki röportajlarında Vangelis’in orijinal çalışmalarının kendisi için ne kadar önemli olduğundan ve ilk filmin müziklerine sadık kalmak için gösterdikleri çabadan sık sık söz etmişti. Müzik ekibindeki isimlere baktığımızda, Blade Runner 2049’un hikayesi kadar müziklerinin de merakımıza merak eklediğini söylesek yanlış olmaz. Blade Runner 2049, 6 Ekim’de vizyona girecek.

İlginizi Çekebilir  Disney'in Kaderi Star Wars'a Mı Bağlı?