Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Han Solo’nun Yanına Yeni Yol Arkadaşı

Han Solo’nun Yanına Yeni Yol Arkadaşı

Star Wars evreninde bizi geçmişe götürecek ve Han Solo’nun gençliğini beyaz perdeye taşıyacak olan Han Solo filminin çekimleri başlamışken kahramanımızın yanına yeni bir yol arkadaşı gelebilir.

Han Solo filminde Chewbacca’yı ve Lando Calrissian’ı göreceğimizi biliyoruz, peki ya diğer yol arkadaşı kim olacak?

Bundan bir süre önce Fleabag dizisinde boy gösteren aktrist Phoebe Waller-Bridge‘in de Han Solo filminde yer alabileceği konuşulmuş fakat sonrasında konu sessizliğe bürünmüştü. Söylenenlere göre Phoebe Waller-Bridge, yeni filmde yer alacak ama beklediğimiz gibi değil.

Phoebe Waller-Bridge’in CGI ile animasyon ile yaratılmış bir karakteri canlandırması bekleniyor. Tıpkı Alan Tudyk’in K-2SO, Lupita Nyong’o’nun Maz Kanata için yaptığı gibi.

Variety’nin haberine göre Phoebe Waller-Bridge canlandıracağı karakter bir yaratıktan ziyade bir droid olacak. Droidi bir insanın canlandıracağı düşünülürse R2-D2 gibi bir droidden ziyade K-2SO gibi insansı bir droid olmasını bekliyoruz.

Eğer Phoebe Waller-Bridge kadroya katılırsa Star Wars evreninde bir ilk de yaşanacak. İlk kez bir kadın, bir droide hayat verecek.