Sinema Haberleri

Han Solo Filmi Hakkında Yeni Detaylar

Han Solo blaster banner

Geçtiğimiz ay sizlerle Phil Lord ve Chris Miller ikilisinin Star Wars Antolojisi kapsamında Han Solo‘nun geçmişini konu alan bir film çekecekleri haberini paylaşmıştık.

Şimdiye kadar filmle ilgili elimizde olan tek bilgi filmin yönetmenleri ve genç Han Solo‘nun Luke Skywalker ve Obi-Wan Kenobi ile Mos Eisley’de yollarının kesişmesinden önceki hayatını konu alacağıydı.

Entertainment Weekly’nin haberi sayesinde, elimize yeni detaylar geçti. Lawrence Kasdan ve Jon Kasdan’ın senaryosunu kaleme alacağı filmde oyuncu kadrosu için kim düşünülüyor hala bilmiyoruz fakat habere göre ekip yirmili yaşlarındaki oyuncuları gözden geçiriyor. Lucasfilm temsilcisi Kathleen Kennedy bu konuda şöyle diyor: “Muhtemelen ergenliğinin sonlarında, yirmili yaşlarının başlarında bir Han Solo olacak ama sizlere on yaşında bir Han Solo’nun maceralarını izletmeyeceğiz.”

Hayranlar film için son derece heyecanlı olsalar da, Han Solo’nun geçmişinin ne kadarının gizli kalması gerektiği sorusu akılları kurcalıyor. Kennedy’nin bu konuda ise yorumu şöyle: “Bu, bizim de kendimize sorduğumuz bir soru. Karaktere odaklı bir film çekmek için geçerli bir sebebiniz olmalı. Star Wars serisinin en iyi yaptığı şeylerden biri de geçmişe dönerek soruları cevaplamakla vakit kaybetmemesi. Biz de bunu yapmak istemiyoruz. Akıllarda oluşan her soruya bir cevap vererek vakit harcamak istemiyoruz. Açıkçası, hayranların da her gizemin açıklığa kavuşmasını istediklerini düşünmüyoruz.”

han-solo-yatay

Buna rağmen ellerinde anlatılması gereken bir hikayeleri var. Stüdyonun bu hikayeyi nasıl aktarılacağı sorulduğunda filmde bizi bekleyen hikayeye dair küçük ipuçları alıyoruz: “Sanırım burada bizim için önemli olan, Han Solo’yu tüm seri boyunca izlediğimiz karaktere dönüştüren anahtar olayları yansıtabilmek.”

Tabii ki daha kilit haberler için erken ama tahminlerimize göre Han Solo’nun geçmişindeki bu “anahtar olaylar” Chewbacca, Lando Calrissian, Jabba the Hutt hatta Greedo gibi karakterleri de içerebilir.

Lawrence Kasdan’a Lucasfilm’in önümüzdeki senelerde izleyiciyle buluşacak Star Wars projeleri için birçok teklif gitmiş, ancak o bu projelerden Han Solo filmini seçmişti. Bu tercihlerine dair sorulara ise cevabı ise “Han Solo hakkında bir film yazmak bir zevk olacak. O her zaman için favori karakterim.” şeklinde.

Kasdan birçok Star Wars hayranının favori senaristi ve biz Han Solo hayranları için neler hazırlıyor görmek için sabırsızlanıyorum. Bizi hayal kırıklığına uğratmayacağına dair inancım tam.

Han Solo filmi, 25 Mayıs 2018‘de vizyona girecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Grave of the Fireflies Posterinin Sırrı Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.