Sinema Haberleri

Han Solo Filmi Gümbür Gümbür Geliyor!

han-solo-banner

Star Wars Anthology serisinin adı henüz açıklanmayan ve Han Solo‘nun gençliğini konu alan filminin senaryosuna dair ilk açıklamalar geldi.

Önümüzdeki aylar içerisinde Rogue One ismiyle Star Wars Anthology filmlerinin ilkini beyaz perdede izleyeceğiz. Ana senaryonun dışında kalan kısımlara ışık tutacak bu serinin ikinci ayağında da Han Solo başrolde olacak.

İlgili Makaleler

Genç Han Solo için binlerce oyuncu arasından Alden Ehrenreich seçilmişti. Ehrenreich’in nasıl bir performans sergileyeceği bilinmez ama filmin senaryosunun oldukça iddialı olduğu belirtiliyor.

Uzun yıllardır Star Wars filmleri için çalışan Iain McCaig, Yeni Zellanda’da yapılan Star Wars konferansında yeni Han Solo filmi hakkında açıklamalarda bulundu. Phil Lord ve Christopher Miller tarafından çekilecek filmin senaryosu Lawrence Kasdan tarafından hazırlanmıştı. Kasdan başta Indiana Jones serisi olmak üzere orijinal üçlemenin de arkasındaki dehalardan biriydi.

han-solo-return-of-the-jedi

McCaig’in açıklamasına göre Han Solo filminin ilk taslağı The Force Awakens vizyona çıkmadan önce tamamlanmış. Senaryo sadece Star Wars tarihinin en iyi senaryosu değil, sinema tarihinin de en iyi senaryolarından biri olarak adlediliyor. McCaig açıklamasında “Senaryo şimdiye kadar yazılmış en iyi Star Wars hikayesi olabilir. Okurken hem güldüm, hem de ağladım. Gerçekten şanslısınız” dedi.

Böylesine iddialı bir açıklamanın ardından filme karşı beklentim bir hayli arttı. Filmin vizyona girmesine daha iki yıl var. Belki de filme karşı heyecanımızın dinmemesi için yapılmış bir reklam olabilir. Belki de, dedikleri kadar efsane bir senaryo vardır.

İlginizi Çekebilir  Guillermo del Toro Hellboy 3'ün Yapılmayacağını Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu