Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Güzel ve Çirkin Filminden Türkçe Afiş Yayınlandı

Güzel ve Çirkin Filminden Türkçe Afiş Yayınlandı

Disney’in canlı çekim (live-action) klasik animasyon uyarlaması Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast), günümüz izleyicileri için klasik karakterlere yeniden hayat veriyor ve orjinal müziğe sadık kalırken klasiğe pek çok yeni şarkı da ekliyor.

Güzel ve Çirkin, bir canavar tarafında kaleye hapsedilen genç, güzel ve özgür Bella’nın hikayesini konu alıyor.

Korkularına rağmen Bella, kalenin çalışanlarıyla arkadaş olur, canavarın korkunç dış görünüşünün arkasındaki hassas kalbi ve gerçek Prensi keşfeder. Filmde, Bella rolünü Emma Watson, canavar rolünü Dan Stevens, yakışıklı ama sığ bir köylü olan Gaston rolünü Luke Evans, Bella’nın egzantrik fakat sempatik babası Maurice rolünü Oscar ödüllü oyuncu Kevin Kline üstleniyor. Ayrıca, Gaston’un yaveri Lefou rolünü Josh Gad, Lumiere rolünü Golden Globe adayı Ewan McGregor, Maestro Cadenza rolünü Oscar adayı Stanley Tucci, Plumette rolünü Gugu Mbatha-Raw, tüy kutusu Madame Garderobe rolünü altı kez Tony Ödülü almış Audra McDonald, zihin saati Cogsworth,rolünü Oscar adayı Ian McKellen ve çaydanlık Mrs. Potts rolünü ise iki defa Academy Ödülü almış Emma Thompson canlandırıyor.

İlginizi Çekebilir  Eğer bir Deadpool 3 Filmi Olacaksa Ryan Reynolds Daha Sade Olmasını İstiyor

Oscar ödüllü Bill Condon tarafından yönetilen film 1991 yılındaki animasyon filmine dayanıyor. Senaryo yazarları; Evan Spiliotopoulos, Bill Condon ve Stephen Chbosky. Yapımcılar; Mandeville Films’ten David Hoberman, Todd Lieberman ve sekiz Oscar sahibi besteci Alan Menken.

Güzel ve Çirkin 17 Mart’ta sinemalarda.