Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Gundam Efsanesi Live-Action Film Olarak Beyaz Perdeye Geliyor

Gundam Efsanesi Live-Action Film Olarak Beyaz Perdeye Geliyor

Japonya’nın simgesi haline gelen ve yayınlandığı günden itibaren dünyada pek çok kişinin de sevgisini kazanan dev robotlar Mobile Suit Gundam, önce animasyonu sonra maketleri derken şimdi de ilk kez film olarak karşımıza çıkacak.

1979 Nisan’da bir televizyon dizisi olarak hayat bulan ve 2004 yılındaki araştırmaya göre yıllık 80 milyar dolar civarında kâr getiren Mobile Suit Gundam, Legendary Pictures tarafından beyaz perdeye uyarlanacak. Dev Gundam zincirinin yeni mahsülü, ilk kez animasyon olmayan bir versiyonla seyircilerin karşısına çıkacak.

Sunrise Inc.’ten zincirin beyaz perde haklarını satın alan Legendary Pictures’ın serinin orijinali Mobile Suit Gundam‘i beyaz perdeye uyarlaması bekleniyor. 1979 yılında çıkan versiyon, dünya nüfusunun çoğunun güneş sistemimizi çevreleyen uzay kolonilerine göç ettiği bir geleceği ele alıyordu. Yüzyıllar ve jenerasyonlar sonra yıldızlararası kolonileşme Dünya’daki insanlarla karşı karşıya geliyor ve savaş başlıyor. Bu savaşın durdurabilmesinin tek yolu da dev enerji topları ve lazer kılıçları ile insansı robotlar Mecha’lardan geçiyor.

► Mecha Anime ve Mecha Teknolojileri

Legendary Pictures’ın hangi senaryoyu izleyeceği şu an için belirsiz. Gundam evreninde pek çok farklı versiyon ve zaman çizelgesi olduğu için tahmin yürütmek şu an için imkansız. Bildiğimiz tek şey, filmin yapımcılığını Cale Boyter‘in üstleneceği…

İlginizi Çekebilir  Millie Bobby Brown Gözünü Büyükler Ligine Dikti

Kaynak: Movieweb, Beyazperde