Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Guillermo del Toro’nun Crimson Peak Filmi Vizyonda

Guillermo del Toro’nun Crimson Peak Filmi Vizyonda

crimson-peak-banner

Uzun zamandır sizlere bahsettiğimiz, Pacific Rim ve Hellboy gibi işleriyle gönüllerimizde taht kuran fantastik yönetmen Guillermo de Toro‘nun fantastik-korku türündeki yeni filmi Crimson Peak (Kızıl Tepe) bugün vizyonda!

Filmin ilk yapım aşamasında başrolde Benedict Cumberbatch düşünülmüştü fakat bilinmeyen nedenlerden dolayı Cumberbatch projeden ayrılmıştı (çok mu korktu acaba?) ve onun yerine Cumberbatch’in de yakın arkadaşı olan, Marvel filmlerinin Loki’si olarak tanıdığımız Tom Hiddleston başrolü aldı. Tom Hiddleston ve Mia Wasikowska, 2013 yılındaki Only Lovers Left Alive filminin ardından ikinci kez bir yapımda birlikte boy gösteriyorlar.

crimson-peak-resim

Guillermo del Toro, film final kurgusuna ulaşmadan önce 12 kadar farklı versiyon yazmış; yapım esnasında dahi filme yeni sahneler eklenmiş.

Filmin konusu şöyle;

Genç bir kadın, çekici bir yabancı kalbini çalınca, sonsuza dek peşini bırakmayacak sırlarla dolu, kan kırmızısı toprağa sahip bir dağın tepesindeki eve sürüklenir. Gerçek, Kızıl Tepe’de tutku ile karanlık; gizem ile delilik arasındaki çizgide yatmaktadır. Kızıl Tepe, yönetmeni Guillermo del Toro’nun hayalgücünün bir ürünü olan, Tom Hiddleston, Jessica Chastain, Mia Wasikowska ve Charlie Hunnam’ın rol aldığı gotik romantizm türünde bir film.

İlginizi Çekebilir  Ridley Scott, Süper Kahraman Filmlerini Eleştirdi

Film bugün vizyona girdi. İyi seyirler!