Sinema Haberleri

Groot Öldü ve Bebek Groot Onun Oğlu!

Marvel‘ın Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) serisinin ilk filminde Groot’un ölümü izleyenlerin içini acıtan bir andı. İkinci filmin yönetmeni James Gunn, sosyal medyada Groot karakterinin öldüğünü ve bebek Groot’un onun oğlu olduğunu açıkladı.

İlk filmde Groot’un kendini feda edişi Marvel’ın en önemli kahramanlık anlarından biriydi. Duygusallığı ile izleyenleri kendine bağlayan karakterin ölümüne olan üzüntümüz, ikinci filmde bebek Groot’un dans ettiğini gördüğümüz an sona ermişti. Sevimli kahramanımızın korkunç olayın ardından hayatta kalmayı başardığını düşünmüştük hepimiz. Ancak gerçek hiç de sandığımız gibi değilmiş. Groot başaramamış. Ekip arkadaşlarını korumak adına kendini feda ettiği an hayata veda etmiş ve ikinci filmde izlediğimiz baby Groot onun oğluymuş.

Guardians of the Galaxy’nin hayranlarını şoke eden bu bilgi serinin yönetmeni James Gunn‘dan geldi. Twitter kullanıcılarından birinin yazdığı ‘Groot’u geri getirdiniz ama Porg’u (bakınız Star Wars: The Last Jedi filmi) öldürdünüz’ tweet’ine cevap veren Gunn, “Groot öldü ve bebek Groot onun oğlu” açıklamasını yaptı.

 

Başka bir kullanıcının “Bebek Groot, Groot’un oğlu değil tüm bitki kırpıntıları gibi klonu” tweet’i üzerine James Gunn da şu açıklamayı yaptı: “Evet eğer yalnızca kırpıntıdan yapılsaydı doğru olmazdı”.

James Gunn, Bebek Groot’un yetişkin versiyonunun hatıralarına sahip olmadığını da dikkat çekti. Eğer öyle olsaydı Rocket‘ın defalarca ‘Butona bas’ demesine gerek kalmazdı. Gelen tepkiler üzerine bir botanikçinin paylaşımını mesajına ekleyen Gunn, “Öncelikle, tekrar söylüyorum, doğru olmayabilirdi. İkincisi arkadaşlarım Bob ve Eric Weisenberg, Groot’ların aynı olduğunu duyduklarında gerçekten biraz üzülecekler” dedi.

İlginizi Çekebilir  Del Toro, Klasik Bilimkurgu Filmi Fantastic Voyage'ı Yeniden Çekiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu