Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Green Lantern Corps Filmi İçin Aranan Yazarlar Bulundu

Green Lantern Corps Filmi İçin Aranan Yazarlar Bulundu

DC Comics, Green Lantern’ı geri döndürmeye hazırlanırken Green Lantern Corps filmi için de aradığı senaryo yazarlarını buldu. Yazarlar için de çok uzağa gitmesine gerek kalmamış.

Warner Bros., filmin senaryosu için iki isimle anlaştı: David S. Goyer ve Justin Rhodes.

Justin Rhodes ismini Contract Killers ve Grassroots filmlerinin senaristi olarak duymuştuk ama David S. Goyer‘i bir başka DC Comics filminde görmekten şaşırmadık. Goyer resmen DC Comics film uyarlamalarının kadrolu senaristi oldu. Green Lantern Corps filmini yazmasa şaşırırdık muhtemelen.

David S. Goyer daha önce Nolan’ın Batman filmlerinin, Constantine dizisi, Batman v. Superman: Dawn of Justice filmini kaleme almıştı. Şu anda da DC Vertigo uyarlaması bir dizi olan Neil Gaiman’ın The Sandman’inin ve Superman’i televizyon ekranlarında göreceğimiz Krypton dizisinin senaryosunu yazıyor. Green Lantern Corps filminde de yine onun hikayesini izleyeceğiz.

Green Lantern Corps filminin 2020 yılında vizyona girmesi bekleniyor. Ryan Reynolds‘ın Hal Jordan‘ı canlandırdığı 2011 yılında vizyona giren Green Lantern filminden sonra yeni bir başlangıç olacak bu film. Bizden duymuş olmayın ama yeni Star Trek filmlerinde Kaptam James Kirk’ü canlandıran Chris Pine, yeni Hal Jordan olarak karşımıza çıkabilir. Tek sorun, kendisi DC Comics evreninde Wonder Woman filminde Steve Trevor karakterini canlandırıyor.

İlginizi Çekebilir  İşte Karşınızda IT: Chapter 2 Filminin Yetişkin "Kaybedenler Kulübü"