Sinema Haberleri

Grave of the Fireflies Posterinin Sırrı Ortaya Çıktı

Studio Ghibli’nin unutulmaz eseri Grave of the Fireflies (Ateşböceklerinin Mezarı) kuşkusuz bugüne kadar yapılmış en yürek burkan filmlerden biri…

Kotaku’nun derlediği habere göre; iki kardeşin İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşadıklarını izlerken gözyaşlarına boğulduğumuz animasyon filmin yayınlanışından onlarca yıl sonra film posterindeki gizem ortaya çıktı. Yakın zamanda yaratıcılarından Isao Takahata‘nın sonsuzluğa uğurlanması haberleri ile yeniden gündeme gelen 1988 çıkışlı Grave of the Fireflies filminin Japon posterinde ana karakterler Seita ve Setsuko‘nun ateşböcekleri ile oynadığını görüyoruz. Ancak görsele yakından baktığımızda; iki kardeşin neşeli anlarının büyüsünün yüzümüze yerleştirdiği tebessüm, arkalarındaki karanlığın örttüğü dehşetle dağılıveriyor.

Çünkü posterin üst kısmına yakından baktığımızda ve görselin rengini açtığımızda karanlığa gizlenmiş bir B29 savaş uçağı görüyoruz. Rengi biraz daha değiştirdiğimizde de altta ateşböceklerinin saçtığı sıcacık ışıkların aksine yukarıdan yağan mermi ve bomba yağmurunun yakıcı kıvılcımları görünüyor.

İlginizi Çekebilir  World of Warcraft Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu