Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Gotham’ın Gerçek Kahramanı Joker Mi?

Gotham’ın Gerçek Kahramanı Joker Mi?

joker-heath-ledger-banner

Reddit’de bir Batman hayranı, Christopher Nolan’ın çektiği “The Dark Knight” (Kara Şövalye) filmi ile ilgili çok ilginç bir teori ortaya attı.

Hayranın teorisine göre, Joker her ne kadar “yalancı bir ruh hastası” gibi gözükse de, aslında gerçek bir kahraman!

Evet kulağa ilginç geliyor.

Dediğine göre Gotham şehrindeki iyi şeyler, -Gotham’daki suç ailelerinin yok olması, Dent yasası, yasadışı kanun infazcılığının modasının geçmesi gibi- Joker’in davranışlarının bir sonucu olarak ortaya çıktı.

joker-heath-ledger

“En sonunda Gotham tam olarak temizlenmişti. İyi bir şeyler yapmadan çok önce ölen Harvey Dent yüzünden değil, 8 yıl boyunca adeta sürgünde yaşayan Batman yüzünden değil. Gotham güvendeydi çünkü Joker sokakları temizledi. Ahlaksız polisleri saf dışı bıraktı, organize suç ailelerini finansal olarak dağıttı (örneğin en baştaki kendisine yardım eden hırsızları öldürdüğü banka soygunu), hatta kendisini şehrin koruyucusu ilan eden uçan bir yarasadan kurtuldu.”

Yani düşününce her şeyini planlayan Joker’in amacının bu olması imkansız gözükmüyor. En baştaki banka soygunundan, hastaneyi patlatmasına kadar belki de yaptığı her şeyin bir sebebi olan Joker’i, bir de bu açıdan görmek için filmleri tekrar izlemek kaçınılmaz oldu!

İlginizi Çekebilir  Eski "The Penguin" Danny DeVito'dan Colin Farrell'a Destek

Sizce de bu doğru olabilir mi? Ne düşünüyorsunuz?

Teorinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazan: Ünsal Tuncer

Kaynak: Onedio