Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » “Gerçek” Sineklerin Tanrısı’nın Hikayesi Sinemaya Uyarlanıyor

“Gerçek” Sineklerin Tanrısı’nın Hikayesi Sinemaya Uyarlanıyor

Nobel Ödüllü yazar William Golding‘in klasik romanı Sineklerin Tanrısı’ndaki (Lord of the Flies) gibi ıssız bir adada aylarca mahsur kalan bir grup erkek çocuğunun yaşadıkları film olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Sineklerin Tanrısı romanının basımından 11 yıl sonra; 1965 yılında Tonga‘daki bir pasifik adasında yaşayan 6 öğrenci, okuldan sıkılarak bir balıkçı teknesi çalar ve bir maceraya açılır. Fırtınada tekneleri parçalanan ve 8 gün boyunca okyanusta sürüklenen grup ıssız bir adada karaya vurur. William Golding’in romanının aksine takım çalışması ve arkadaşlıkları sayesinde hayatta kalan çocuklar, 15 ay sonra Avustralyalı bir denizci tarafından kurtarılır. Bu inanılmaz hikayeyi 55 yıl sonra “Humankind” adlı kitapta okurlara aktaran tarihçi ve yazar Rutger Bregman, çocukların başından geçenlerin sinemaya uyarlanacağını duyurdu.

Kitaptaki hikayenin “Gerçek Sineklerin Efendisi” başlığıyla The Guardian‘da yayınlanmasından sonra yapımcı ve yönetmenlerin mesaj ve e-posta bombardımanına maruz kaldığını belirten Bregman, “The Revenant” ve “12 Years A Slave” yapımlarının arkasındaki New Regency‘nin, film haklarını aldığını ve kayıp çocukların hikayesini beyazperdeye taşıyacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilir  Frankenweenie Vizyonda!

Sosyal medyadan grubun kurtarıldığı gün çekilen bir fotoğrafı da yayınlayan yazar; Stephen ve Kolo‘yu kaybeden hikaye kahramanlarından Sione, Luke, Mano, Peter ve Tevita ile kırmızı halıda buluşacakları günü beklediğini söyledi.