Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » George Romero’nun Zombileri Peşimizi Bırakmayacak!

George Romero’nun Zombileri Peşimizi Bırakmayacak!

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden George Romero’nun, geride onlarca senaryo bıraktığı ortaya çıktı. Comicbook.com’a konuşan eşi Suzanne Desrocher-Romero, ünlü yazarın film uyarlaması olabilecek 50’ye yakın senaryosu olduğunu açıkladı.

Modern kültürdeki zombie kurgusunun atası olan 1968 yapımı Night of the Living Dead filmi ile başladığı korku sinemasına onlarca eser kazandıran ünlü yazar George Romero, Temmuz 2017’de aramızdan ayrılmıştı.

► Zombi Filmlerinin Usta İsmi George A. Romero Yaşamını Yitirdi

Şu sıralar ünlü yazarın “The Living Dead” adlı romanının Dan Klaus tarafından senaryolaştırıldığını ve Romero’nun ölmeden önce üzerinde çalıştığı Road Of The Dead filminin de yapım sürecinde olduğunu belirten Suzanne Desrocher-Romero, “George üretken bir yazardı. Yazmayı çok severdi. Şu anda elimizde bir çoğu çok iyi olan 40-50 senaryo var. Söyleyecek çok şeyi vardı hala da var” dedi. Eşinin ölmeden önce aktarmak istediği hikayelerini izleyicilerle buluşturmanın artık kendi görevi olduğuna dikkat çeken Desrocher-Romero, ustanın 1973 yapımı kısa bir filmini de yayınlamayı planlıyor. Bu da George Romero’nun önümüzdeki 40-50 yıla daha damgasını vuracağını iaret ediyor. Gelsin yeni zombiler!

İlginizi Çekebilir  Spider-Man, Venom 2'de Olacak Mı?