Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » George Miller Doğruladı, İki Mad Max Filmi Daha Gelecek!

George Miller Doğruladı, İki Mad Max Filmi Daha Gelecek!

george-miller-banner

Gişede muazzam bir başarı yakalayan ve aksiyon filmleri için çıtayı bir hayli yükselten Mad Max: Fury Road filminin yönetmeni George Miller, Warner Bros.’la iki Mad Max filmi üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Mad Max’in yaratıcısı ve yönetmeni Miller, Top Gear ile yaptığı röportajda 30 yıllık bir çalışmanın ardından elinde kullanılmamış çok malzeme kaldığını ve bunları ziyan etmeye hiç de niyetinin olmadığını söylüyor.

“Bu film [Fury Road], tam üç kere onay aldı ve üç kere de iptal edildi. 2001’de Mel Gibson’la çekimler için bir araya geldik fakat 11 Eylül yaşandı ve dolar yere çakıldı. Yani anlayacağınız, bütçemizi bir gecede kaybettik.”

“Sonra Avustralya’da yağmura kapıldık. Çekim yaptığımız çöle 15 senenin ardından ilk defa yağmur yağdı. Ardından kendimizi Namibya’da bulduk. Ama çekim sırasında fark ettik ki sadece karakterlerin değil, her taşıtın dahi hikayesini yazmamız gerekiyor. Motorlu araçların nasıl kutsal objeler haline geldiği, o tarz konular anlayacağınız.”

mad-max-fury-road

“Elimizde iki senaryoyla kaldık, hem de pek uğraşmadan. Şuanda bile bir yandan stüdyoyla görüşüyorum. Bu iki senaryodan hangisi gelecek yıl vizyona girecek, henüz emin değilim.”

İlginizi Çekebilir  Prometheus Filminin İsmi Bir Kez Daha Değişti

Yeni Mad Max filmi için 30 yıllık bir araya daha katlanabileceğimizi sanmıyorum ama Miller, Wasteland‘e dönmeden önce ufak bir molaya ihtiyacı olduğunun altını çiziyor.

george-miller-mad-max

“Efektler falan olmadan, ufak bir film yapmak istiyorum. Çabucak.” diyor başarılı yönetme ve ekliyor “Fury Road için 8 ayımızı verdik ve çölde, sıcağın ve kumun içinde o numaraları yapmak yıpratıcıydı. İki film daha planlıyoruz ama gelecekte bir noktada.”

Miller önceki röportajlarında bir sonraki filmin Mad Max: The Wasteland adını taşıyacağını söylemiş, Fury Road’un yıldızı Tom Hardy de üç Mad Max filmi için anlaşmalı olduğunu belirtmişti. Yani diğer filmlerde de Max Rockatasnky rolüyle karşımıza çıkmasını bekleyebiliriz.