Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » George Lucas’ın Star Wars Filminden Önce Göstermek İstediği Kısa Film – Black Angel

George Lucas’ın Star Wars Filminden Önce Göstermek İstediği Kısa Film – Black Angel

black-angel-banner

Star Wars efsanesinin beşinci filmi The Empire Strikes Back, aynı zamanda bize bir başka efsaneyi de sunacaktı… ama olmadı.

Star Wars: A New Hope filminin sanat yönetmeni olan ve Oscar kazanan Roger Christian, George Lucas’ın da yönlendirmesiyle Black Angel isimli orta metrajlı bir filme imza attı ancak bu filmi çok az kişi izleyebildi.

George Lucas, hem Star Wars serisinin hem de Alien filminin sanat yönetmeni olan Roger Christian’dan bir ricada bulundu. Star Wars: The Empire Strikes Back filminin öncesinde bir kısa film oynatmak için Roger Christian ile konuştu. Hali hazırda Roger’ın yazdığı Black Angel isimli fantastik bir film projesi vardı. Hikayeyi okuyan Lucas bu filmin çekilmesi için Roger Christian’a 25 bin pound para verdi ve bu filmi çekmesi için İskoçya’ya gönderdi. Film çekimi için 9 kişilik bir ekip, 4 oyuncu, 2 eğitimli at yer aldı.

black-angel

Roger Christian, bütçe sıkıntısı yaşamamak için bazı sahneleri ve senaryonun bazı bölümlerini çıkarmak zorunda kaldı.

Orta metrajlı Black Angel filmi İngiltere’de 400 civarında sinemada Star Wars: The Empire Strikes Back filmiyle birlikte gösterime girdi ancak sonrasında filmin negatifleri kayboldu. Ta ki 3 yıl öncesinde yeniden ortaya çıkana kadar kayıptı.

İlginizi Çekebilir  Jeff Bridges, Yeni The Big Lebowski Filmi ile Dönebilir

Black Angel filmi; Excalibur, Lionheart, Ladyhawke gibi filmlere esin kaynağı olurken filmin çekimleri de Star Wars: The Empire Strikes Back’teki bazı sahnelere de esin kaynağı oldu. Şimdi bu film 35 yıl sonra ortaya çıktı.