Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Genndy Tartakovsky’nin Popeye Projesi Yeni Evini Buldu

Genndy Tartakovsky’nin Popeye Projesi Yeni Evini Buldu

Ünlü animasyon yönetmeni ve yazarı Genndy Tartakovsky, yıllardır çekmek istediği Popeye animasyonu için yeni bir yayıncıyla anlaştı.

Tartakovsky ismini ilk kez Samurai Jack ile duymuştum. Kendisi Dexter’s Lab., Powerpuff Girls gibi dahiyane çizgi dizilerin arkasındaki isim. Daha sonrasında Otel Transilvania ile dünyaca üne kavuşan yönetmenin hayallerinde tek bir proje vardı. O da Popeye’ı sevenleriyle tekrar buluşturabilmek.

Normalde Sony Pictures Animation altında hazırlanan animasyon, 2015 yılında rafa kaldırılmıştı. Aradan geçen zaman zarfında projenin iptal edildiğini öğrenmiştik.

Genndy Tartakovsky, ülkemizde Temel Reis ismiyle bilinen Popeye için King Features ile anlaştı. Tam da yerinde bir anlaşma oldu çünkü King Features da Popeye başta olmak üzere birçok kült çizgi film ve çizgi roman karakterinin (Betty Boop, Flash Gordon, The Phantom) lisansını elinde tutan firma.

Henüz prodüksiyonun hangi aşamada olduğuna dair bir bilgimiz yok. Ortaya nasıl bir iş çıkarılacağını da bilmiyoruz. Fakat işin arkasında Tartakovsky varsa, iyi olacağından eminiz.

Bu arada 2014 yılında Popeye için hazırlanan taslak tanıtım videosuna da göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Tetris Filminin Başrolü Taron Egerton Oldu!