Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Geleceğe Dönüş Belgeseli Geliyor

Geleceğe Dönüş Belgeseli Geliyor

back-to-the-future-banner

Yıl 1985… Henüz yönetmenlik rüştünü tam olarak ispat edememiş olan yönetmen Robert Zemeckis, Geleceğe Dönüş (Back to the Future) serisi ile bizleri müthiş bir hikaye ve akıllardan silinmeyecek bir samimiyetle kendi yarattığı atmosfere taşımıştı.

Tam 30 yıldır o atmosferi bizlere unutturabilecek hatta yanından bile geçebilecek bir film maalesef çıkmadı desek yanılmış olmayız. Filmin kazandığı bu büyük başarıda oyuncuların katkısı da kuşkusuz yadsınamayacak derecede fazlaydı. Michael J. Fox ve Christopher Lloyd, kariyerlerinin zirve yapan oyunculuğunu sergilemişlerdi hatta günümüze kadar halen hafızalardaki yerlerini aynı tazeliğiyle korumayı bildiler.

1989 ve 1990 yıllarında çektiği iki devam filmiyle çıtayı bir hayli yükselten yönetmen Zemeckis, sinema tarihine altın harflerle yazılacak filmler silsilesine de o tarihten sonra devam etmişti. Tam dört yıl sonra “Forrest Gump” gibi sıcak, samimi ve öyküsüyle de tüm insanlığı kavrayabilen bir filme daha imza atan Zemeckis, böylelikle sinema tarihine de adını silinmemek üzere yazdırmış oldu.

back-to-the-future

“Geleceğe Dönüş” (Back to the Future) serisinin nasıl çekildiğini, ne zorluklardan geçildiğini, dönemin koşullarını; o dönemin yönetmeni Zemeckis ve oyuncuların ağzından anlatan belgesel filmi “Back in Time”ın vizyon tarihi nihayet açıklandı. Yönetmen Jason Aron, yapımcı Nolan Gallager desteği sayesinde böyle muhteşem bir üçlemenin belgeselini insanlara ulaştırabilecekleri için çok mutlu olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Sineması Tarihi Söyleşisini Kaçırmayın!

Belgeselin vizyon tarihi için seçilen zaman ise bir hayli anlamlı. Belgesel, “Geleceğe Dönüş 2” filminde Marty McFly’ın 21 Ekim 2015 tarihine yolculuk yaptığı gün yani 21 Ekim 2015’te vizyonda olacak. Ülkemizde vizyona girip girmeyeceği ise henüz belirsiz.

Kaynak: Beyazperde