Anasayfa » AYBABTU » Gambit, X-Force ve Doctor Doom Filmleri Rafa Kaldırıldı

Gambit, X-Force ve Doctor Doom Filmleri Rafa Kaldırıldı

Geçtiğimiz yılın en büyük sinema sektörü olaylarından birisi şüphesiz Disney’in Fox’u satın almasıydı. Bu durum tabii ki fantastik sinema izleyicisini de yakından ilgilendiriyordu.

Disney, 2009 yılında Marvel Comics’i bünyesine katmıştı. Geçen sene ise Marvel’ın Fantastic Four, X-Men, Spider-Man, Deadpool gibi karakterlerinin film haklarını elinde bulunduran Fox‘un da Disney’e katılmasıyla lisansların hepsi bir araya toplandı ancak bu durum, bazı beklenen filmlerin de rafa kaldırılmasına sebep oldu.

Disney, Fox’u 71.3 Milyar Dolara Satın Aldığını Duyurdu

Heyecanla Bekledik, Şimdi Üzülme Vakti

Fox, Disney tarafından satın alınmadan önce bazı Marvel karakterlerinin filmleri üzerine çalışıyordu. Gambit, X-Force, Doctor Doom ve Silver Surfer bunlardan bazılarıydı; hatta Gambit filmi için vizyon tarihi bile verilmişti.

Gambit Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı

Son gelen duyumlara göre Disney, Fox’un yapmak istediği bu filmleri rafa kaldırdı. Gambit filminin vizyon tarihi belliydi ve çekimler de başlamak üzereydi. X-Force ise son Deadpool filmiyle oldukça konuşulur hale gelmişti ve ortaya eğlenceli ve yüksek gişe yapacak bir film ortaya çıkabilirdi.

İlginizi Çekebilir  Terminator 6 Filminin İsmi Belli Gibi

Silver Surfer ve Doctor Doom filmleri, son Fantastic Four filminin başarısızlığı nedeniyle belki biraz daha uzak duruyordu ancak Gambit ve X-Force filmlerinin iptalini anlamak biraz zor.

Fantastic Four Filmi Devam Etmeyecek

İptallere dair ilk açıklama çizgi roman film uyarlamaları yazarı Daniel Richtman‘dan geldi:

Daniel Richtman, X-Force filminin resmen ölmediğini belirtse de filmin çekimlerinin başlaması için 2 ay olduğunu ve bunun mümkün olmayacağını belirtti. Richtman’a cevap X-Force ve Deadpool’un yazarı ve yaratıcısı Robert Liefeld‘den geldi.

Robert Liefeld, X-Force’un da öldüğünü belirtti. Disney ve Fox birleşmesinin X-Force’u da vurduğunu yazdı.

İlginizi Çekebilir  Unutulmuş Diyarlar Hikayeleri - Drizzt'in Yoldaşı Guenhwyvar'ın Yaratılışı

Görünen o ki New Mutants filmi, Fox’un X-Men evreninde geçecek son film olacak ve X-Men: Dark Phoenix ise ana serinin son filmi olacak.

Gönül isterdi ki daha fazla Marvel filmi izleyebilelim ama maalesef Disney, Fox’un lisanslarını rafa kaldırmış.