Sinema Haberleri

Fantastik Sinemanın Önemli Filmi Labyrinth Yeniden Çekiliyor

labyrinth-banner

Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan bilimkurgu ve fantazya tutkunu sanatçı David Bowie‘nin, fantastik dünyada en çok iz bırakan filmlerinden Labyrinth yeniden sinemaya uyarlanıyor.

Yönetmenliğini Muppet Show’un yaratıcısı Jim Henson, yapımcılığını ise George Lucas’ın yaptığı 1986 yapımı Labyrinth filmi fantastik sinema için önemli bir eser şüphesiz. TriStar Pictures unutulmaz Labyrinth’in filmini tekrar çekmeye hazırlanıyor.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre filmin yeni bir film mi yoksa devam filmi mi olacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Jim Henson’ın 1986 yılında çektiği fantastik-macera filminin başrolünde yakın zamanda hayatını kaybeden David Bowie ve Jennifer Connelly yer almıştı. İlk filmin senaryosunu Monty Python ekibinden tanıdığımız Terry Jones yapmıştı, yeni çekilecek filmin senaryosunu ise Guardians of the Galaxy filminin senaristlerinden Nicole Perlman üstleniyor.

labyrinth-goblin

1986 yılında çekilen Labyrinth filminde, on beş yaşındaki Sarah erkek kardeşinin kaybolmasını diler. Erkek kardeşi goblinler tarafından kaçırılır ve Sarah peşinden onu bulmak için yola çıkar ve fantastik bir labirentin ortasındaki goblin şatosuna ulaşmaya çalışırken tuhaf yaratıklar ve sayısız tehlike ile karşı karşıya gelir. Filmde David Bowie’yi de Goblin Kralı Jareth olarak izlemiştik.

Walt Disney Pictures 2013 yılında Labyrinth ismi ile yeni bir film projesi duyurmuştu. Filmin benzer bir hikaye ve kahramanın etrafında gerçekleşeceğini, Henson ile bir bağlantısı olmadığını açıklamıştı; ancak Disney’in Labyrinth filminin şu anki durumu hakkında başka bir bilgi yok.

Not: Film yeniden çekim olmayacak, yepyeni bir film olacak.

1986 yapımı filmin fragmanı:

İlginizi Çekebilir  İki Karakterin Daha Sonsuzluk Savaşı'ndan Kurtulduğu Doğrulandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu