Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar Filminin Çekimleri Başladı

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar Filminin Çekimleri Başladı

fantastik-canavarlar-banner

İzleyenleri bir kez daha Harry Potter’ın dünyasına götürerek büyülü bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (Fantastic Beasts and Where to Find Them) filminin çekimleri başladı.

Yönetmen koltuğuna son dört Harry Potter filminin de yönetmenliğini üstlenen David Yates‘in oturduğu, senaryosunu J.K. Rowling’in kaleme aldığı film, Harry Potter serisinden 70 yıl öncesini konu alıyor. New York’ta geçen hikaye, J.K. Rowling’in maddi imkansızlıklar içindeki çocuklara yardım etmek amacıyla kurulmuş olan Comic Relief derneğine yardım amacıyla yazdığı kitaptan beyazperdeye uyarlanıyor. Filmde izleyicileri, Harry Potter serisinde karşımıza ders kitabı olarak çıkan Fantastic Beasts and Where to Find Them’in yazarı magizoolog Newt Scamander‘ın maceraları bekliyor.

fantastik-canavarlar

Filmde Newt Scamander olarak Akademi ödüllü Eddie Redmayne’i (The Theory of Everything) izleyeceğiz. Redmayne’e Tina rolünde Katherine Waterson (Inherent Vice), Alison Sudol (Dig, Transparent), Jacob rolünde Tony ödüllü Dan Fogler (25th Annual Putnam County Spelling Bee), Credence rolünde Ezra Miller (Trainwreck), Mary Lou rolünde Samantha Morton, Chastity rolünde Jenn Murray (Brooklyn), Modesty rolünde Faith Wood-Blagrove ve Graves rolünde de Colin Farrell eşlik edecek.

İlginizi Çekebilir  Hobbit Filmi Ertelendi

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar, 18 Kasım 2016‘da izleyiciyle buluşacak.