Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Facebook, Hollywood ile Anlaştı

Facebook, Hollywood ile Anlaştı

Sosyal medya devi Facebook, Hollywood stüdyolarıyla internet dizisi ve programları çekmek için masaya oturdu. Facebook bu hamlesiyle Netflix ve Amazon‘a rakip olmayı hedefliyor.

Planlanan yapımlar için, bölüm başına 3 milyon dolarlık bütçe ayrıldığı belirtiliyor. Facebook bu yapımlarla 13 ile 34 yaş arasındaki genç izleyici kitlesine ulaşmayı hedefliyor. Ancak şirket rakip olmayı düşündüğü online video izleme servisi Netflix’in aksine, tüm sezonu bir kerede yayınlamaktansa, klasik TV dizileri gibi bölüm bölüm yayınlayacak.

Yapım süreci başlanan ilk işlerden birisi “Last State Standing” isimli yarışma programı. Bir diğeri ise “Strangers” isimli dizi.

Zuckerberg, bu gelişmeyi Facebook hesabından duyurarak, “Bu sabah itibarıyla, Facebook 2 milyar kullanıcıya ulaştı. Dünyayı birleştiren bir ilerleme kaydediyoruz ve şimdi de dünyayı birbirine yakınlaştıralım. Bu yolculukta sizlerle birlikte olmak bir onurdur,” açıklamasını yaptı.

Facebook’un yapmayı planladığı bir diğer program ise Komedyen James Corden’in kendi talk show’unda kullandiği ve internette de oldukça popüler olan “carpool karaoke” (karpuuk karaoke) adli bölümün uyarlaması olacak.

İlginizi Çekebilir  Kallavi Muhabbet Bölüm 7: Süper Tırt Güçler

Facebook kendi yapımlarından elde edeceği kullanıcı verilerini de Hollywood ile paylaşacak.