Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Ewan McGregor, Guillermo Del Toro’nun Pinocchio Filmi Kadrosuna Katıldı

Ewan McGregor, Guillermo Del Toro’nun Pinocchio Filmi Kadrosuna Katıldı

Disney Plus için geliştirilen “Obi-Wan Kenobi” dizisinin başrol oyuncusu Ewan McGregor, Guillermo Del Toro‘nun “Pinocchio” uyarlamasında “Jiminy Cricket”ı seslendirecek.

Ewan McGregor, Ace Universe‘in Youtube kanalına röportaj veren ünlü oyuncu Ewan McGregor, Guillermo Del Toro‘nun Netflix için geliştirdiği “Pinocchio” animasyon filminin kadrosuna katıldı.

Hikayenin karakterlerinden “Jiminy Cricket”ı (Cırcır böceği Jiminy) seslendirecek olan McGregor, “Guillermo Del Toro‘nun Pinokyo versiyonunda Jiminy Cricket‘ı oynuyorum. New York‘a gitmeden önce üzerinde çalışmaya başladım ve bir bölümü kaydedildi. Stop-motion animasyon olduğu için bu filmi çekmeleri uzun zaman alacak elbette ama diyalogların kaydedildiği ilk bölümüm neredeyse bitti. Kaydedilmesi gereken bir şarkı olabilir ya da olmayabilir” dedi.

Yönetmen Robert Zemeckis, Pinokyo Filmi İçin Disney’le anlaştı

İtalyan yazar Carlo Collodi‘nin 1883 yılında yayınlanan ve klasikler arasına giren “The Adventures of Pinocchio”nun orijinal karakterlerinden “Jiminy Cricket”, konuşan bir cırcır böceği olarak okurların karşısına çıkmış ve Disney‘in 1940 yapımı filminde de “When You Wish Upon a Star” şarkısını söylemişti.

İlginizi Çekebilir  13 Dalda Oscar Adayı The Shape of Water'a Yakından Bakalım

Oscarlı yönetmen Del Toro‘nun senaryosunu da yazdığı “Pinocchio” animasyonunun yapımcılığını “Dark Crystal: Age of Resistance”a da imza atan The Jim Henson Company üstleniyor. Netflix‘te yayınlanacak animasyon filminin izleyiciyle buluşacağı tarih ise henüz bilinmiyor.