Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Ernest Cline’ın Armada Romanı Beyaz Perdeye Uyarlanıyor

Ernest Cline’ın Armada Romanı Beyaz Perdeye Uyarlanıyor

Şu günlerde beyaz perdede en çok konuşulan film olan Ready Player One’ın arkasındaki isim Ernest Cline’ın bir başka romanı olan Armada’nın da film yorumlanmasının geleceği açıklandı.

80’ler ve 90’ler pop kültürünün yanı sıra, Geek kültürüne de fazlasıyla göndermelerde bulunan Ready Player One, sinemada da beklediği ilgiyi görünce yapımcıların da ağızları sulanmaya başladı. Hali hazırda Ernest Cline’ın yeni romanıyla ilgilendiği bilinen Universal Pictures, Armada’nın beyaz perde uyarlaması için kolları sıvadığını açıkladı.

Ernest Cline’ın Armada romanı, yakın gelecekteki bir uzaylı istilasını konu alıyor. Zack Lightman isimli genç arkadaşımız, üst sıralarında olduğu bilgisayar oyununun aslında gerçek olduğunu öğrenir. Hatta oyunda bahsi geçen tüm kurum, kuruluş ve uzaylı gemileri de gerçektir.

Ender’s Game ve The Last Starfighter arasında bir yerde olan Armada, elbette Cline’dan da beklenileceği gibi bolca göndermelere sahip. Bu işin altından bu göndermeleri başarıyla yansıtabilecek bir kadro gerekiyor fakat Universal’ın ilk tercihi pek de doğru olmamış. Wrath of the Titans’ın yazarı Dan Mazeau, Armada’nın senaryosunu hazırlayacak kişi olarak duyuruldu.

İlginizi Çekebilir  Marvel Filmlerine Yeni Logolar

Yine de hemen umutsuzluğa kapılmamak gerek. Ready Player One uyarlamasının arkasındaki Dan Farah ve Dylan Clark filmin yapımcılığını üstlenecek.

Ernest Cline’ın değerinin biraz geç fark edildiği bir gerçek. Umarız Cline’ın yarattığı dünyaları onun kadar fantastik anlatmaya devam edebilirler.