Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Ender’s Game: Uzay Oyunları Vizyonda!

Ender’s Game: Uzay Oyunları Vizyonda!

enderin-oyunu-film-banner

Bilimkurgu hayranlarının uzun süredir beklediği Ender’s Game: Uzay Oyunları filmi bugün vizyona girdi.

Amerika’da, vizyona girdiği ilk haftada Box Office’in ilk sırasına yerleşen film, Orson Scott Card‘ın aynı isimli, bol ödüllü başyapıtı olan bilimkurgu kitabından uyarlandı.

Ender's Game Uzay Oyunları afişi
Ender’s Game Uzay Oyunları afişi

Filmde Ender Wiggin karakterini, daha önce Hugo filminde başrolü başarıyla oynayan Asa Butterfield oynuyor. Harrison Ford, Ben Kingsley gibi ustalar da filmde oynayan diğer isimlerden bazıları.

Filmin konusu şöyle;

“Ender’s Game”, 2070 yılında geçen, fütüristik bir film. Dünyaya yapılan bir “alien” saldırısı sonrasında hayatta kalmak için savaşmaya başlayan insanlık, gezegenlerini ele geçirmeye çalışan “Buggers” isimli yaratıklara karşı büyük bir mücadeleye girişirler. Görevinde başarılı olmaya çalışan insanoğlu, bu dünyadışı yaratıkları yok etmek için özel olarak çalışacak olan IF isimli seçkin bir ordu kurar. Hikayemizin başkarakteri Andrew Ender Wiggin ise özel yeteneklere sahip bir çocuktur ve bazı çocuklar gibi o da gelecekte buggerlara karşı savaşması için özel olarak eğitilir.

Orson Scott Card’ın romanından beyazperdeye uyarlanan filmin senaryo ve yönetmen koltuğunda 2005 yılında çektiği “Tsotsi” filmiyle “Yabancı Dilde En İyi Film” oscarını kazanan Gavin Hood bulunuyor.

Filmi vizyona girmeden sizler için izledik ve spoiler vermeden bir inceleme yazdık. İsterseniz buradan o yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Marslı'nın Uzay'da İlk Gösterimi Yapıldı

Bu muhteşem bilimkurgu filmini kaçırmayın, bizden söylemesi. Şimdiden iyi seyirler!

Filmin fragmanı: