Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Dungeons and Dragons’ın Unutulmuş Diyarlar’da Geçen Filmi Nihayet Geliyor

Dungeons and Dragons’ın Unutulmuş Diyarlar’da Geçen Filmi Nihayet Geliyor

dungeons-and-dragons-banner

2013’te Warner Bros. tarafında duyurulan fakat bir hafta sonra Hasbro ile yaşanan hukuki anlaşmazlıklar nedeniyle rafa kaldırılan Dungeons & Dragons filmi, Warner Bros. ve Hasbro’nun aralarındaki sorunları halletmesiyle resmilik kazandı.

Proje; Warner Bros. Hasbro Allspark Pictures ve Sweetpea Entertainment ortaklığında gerçekleşecek.

Filmin yapımcılığını Hasbro’dan Brian Goldner, Stephen Davis; Sweetpea Entertainment’dan Courtney Solomon, Allan Zeman ve Roy Lee (How to Train Your Dragon, The LEGO Movie) isimleri üstlenirken, senaryoyu da David Leslie Johnson (The Conjuring 2, Wrath of the Titans) kaleme alacak.

dungeons-and-dragons

Resmi basın açıklamasında Dungeons and Dragons dünyasını beyazperdeye taşıyacak oldukları için büyük bir heyecan duyduklarını belirten Warner Bros. fantastik dünyanın en iyi bilinen isimlerinden biri olan Dungeons and Dragons’ın sunduğu sınırsız fırsatların hem yapımcılarına hem de izleyicilere bambaşka bir deneyim sunacağını da ekliyor.

Hasbro’nun başkan yardımcısı Stephen Davis, “Warner Bros. gibi güçlü bir yapımcı firma ile Unutulmuş Diyarlar’ın zengin fantastik dünyasını beyazperdeye taşıyacağımız için heyecanlıyız,” dedi. Kim bilir, belki filmde ufak sürprizler de olur ve Drizzt’i, Cadderly’yi veya Elminster’ı da ucundan görürüz.

İlginizi Çekebilir  Arif v 216 Filminin Kamera Arkası Videosu

sundering-forgotten-realms-hero

Popülerliği yakaladığı 1974 yılından beri kendine milyonlarca hayran kazanan D&D, kendinden sonra gelen birçok yazara, oyun yapımcısına ve yönetmene de ilham kaynağı olmuş bir oyun.

Daha önce de Dungeons & Dragons (2000), Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God (2005) ve Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness (2012) isimli üç film yapılmış ancak hiçbiri vasatın üstüne çıkamamıştı. Umarız bu film; Yüzüklerin Efendisi, Narnia veya Harry Potter gibi önemli yapımlarla yarışacak kalitede olur.