Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Dune’un Çekimleri Başlıyor, Resmi Özeti de Yayınlandı

Dune’un Çekimleri Başlıyor, Resmi Özeti de Yayınlandı

Denis Villeneuve‘ün yeniden beyazperdeye taşımak için hazırlıklarını sürdürdüğü bilimkurgu efsanesi Dune‘un çekimlerine başlanıyor.

Dune (1984)

Kadrosuna katılan isimlerle dikkat çeken yapımın çekimleri Macaristan‘ın başkenti Budapeşte ile Ürdün‘de gerçekleştirilecek.

Dune Hakkında Tüm Gelişmeler

Senaryosunu Villeneuve ile Eric Roth ve Jon Spaiths‘in yazdığı filmin konusu da yayınlandı:

Efsanevi ve duygu yüklü bir kahramanlık hikayesi olan Dune‘da; sezgilerinin ötesinde büyük bir kaderle doğan zeki ve yetenekli genç bir adam olan Paul Atreides‘in ailesi ve insanlarının geleceği için galaksinin en tehlikeli gezegenine yolculuğunu anlatıyor. Kötücül güçler, gezegendeki -insanlığın potansiyelini de açığa çıkarabilecek – en değerli kaynak için çatışmalara başlamıştır. Sadece korkularını yenebilenler hayatta kalacaktır.

Daha önce Denis Villeneuve ile Blade Runner 2049 filminde çalışan besteci Hans Zimmer da Dune filminin müziğini yapacak. Aslan Kral film müziğiyle Oscar da kazanan ünlü besteci tüylerimizi diken diken edecek.

Frank Herbert‘ın bilimkurgu eserinden ilk kez 1984 yılında David Lynch tarafından filme uyarlanan Dune evreni 2020 yılında yeniden karşımıza çıkacak. Filmin yıldızlar geçidi ve karakterleri şöyle: Timothee Chalamet (Paul Atreides), Rebecca Ferguson (Lady Jessica), Oscar Isaac (Duke Leto Atreides), Josh Brolin (Gurney Halleck), Stellan Skarsgard (Baron Harkonnen), Jason Momoa (Duncan Idaho), Zendaya (Chani), Javier Bardem (Stilgar) ve Charlotte Rampling (Gaius Helen Mohiam). Chang Chen‘in de Dr. Yueh rolü için adı geçiyor.

İlginizi Çekebilir  Wonder Woman Filminin Kadın Yönetmeni Açıklandı

Filmin 20 Kasım 2020‘de vizyona girmesi planlanıyor.