Sinema Haberleri

Doctor Strange’in Devam Filmi Yönetmensiz Kaldı

Benedict Cumberbatch‘in başrolde yer aldığı Doctor Strange‘in yönetmeni Scott Derrickson ile anlaşamayan Marvel, “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” için yönetmen arayışlarına başladı.

Variety, Doctor Strange‘in yönetmeni Scott Derrickson‘ın ikinci filmden ayrıldığını yazdı. Haberi doğrulayan Marvel Stüdyoları‘ndan yapılan açıklama; “Marvel Stüdyoları ve Scott Derrickson fikir ayrılıkları nedeniyle Doctor Strange in the Multiverse of Madness‘ta yollarını ayırdı. Marvel Sinematik Evreni‘ne katkılarından dolayı Scott‘a minnettar kalacağız” şeklinde oldu.

“Doctor Strange in the Multiverse of Madness” projesinden çıktığını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla açıklayan Derrickson ise, “Marvel‘la fikir ayrılıkları nedeniyle Doctor Strange: In the Multiverse of Madness‘ta yollarımızı ayırmaya karar verdik. İşbirliğimiz için teşekkür ederim” dedi. Derrickson, daha önce de TNT‘nin Snowpiercer dizisinde fikir ayrılıkları yaşamış, Josh Friedman‘ın yazdığı 72 sayfalık pilot bölümü, yeni Showrunner Graeme Mason‘ın vizyonuyla yeniden çekmeyi reddetmişti.

İlgili Makaleler

Derrickson‘ın gemiyi terk etmesiyle Marvel, “ilk MSE korku filmi” diye tanımladığı Doctor Strange in the Multiverse of Madness için yönetmen arayışına başladı. Senaryosu Jade Halley Barlett‘a amenat edilen yapımın 7 Mayıs 2021 olan gösterim tarihinden değişiklik olup olmayacağı ise ilerleyen dönemde belli olacak.

İlginizi Çekebilir  Rian Johnson, Star Wars Üçlemesi Hakkında Konuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu