Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın Yeni Yönetmeni Belli Oldu

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın Yeni Yönetmeni Belli Oldu

Spider-Man ve Evil Dead serilerinin yönetmeni Sam Raimi, “Doctor Strange in the Multiverse of Madness“ın başına geçtiğini doğruladı.

Doctor Strange‘in başındaki Scott Derrickson, fikir ayrılıkları nedeniyle devam filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness‘ın yönetmenliğini bırakmıştı. Şubat ayında, Marvel Sinematik Evreni‘nin 4. evre filmlerinden olan yapımın yönetmenliği için Sam Raimi ile görüşüldüğü bilgisi geldi. Quibi‘nin “50 States of Fright” dizisinin tanıtım çalışmalarına katılan Raimi, Spider-Man 2‘ye dahil ettiği Doctor Strange referansı sorusunu yanıtlarken, devam filmin yönetmenliğini üstlendiğini de doğruladı.

Sam Raimi, Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmi için, “Çocukken Doctor Strange’i severdim ama benim için hep Örümcek Adam ve Batman’den sonra gelmiştir. Büyük çizgi roman karakterleri arasında muhtemelen 5. sırada yer alıyordu. O çok orijinaldi ama Spider Man 2’deki o sahneyi çekerken bir Doctor Strange filmi yapacağım hiç aklıma gelmemişti. O cümlenin tesadüfen filmde olması benim için gerçekten komikti. Keşke projede yer alabileceğimle ilgili bir ön görüye sahip olsaydım” dedi.

İlginizi Çekebilir  James Gunn, Marvel Filmleri Yönetmeye Devam Edecek

Öte yandan Benedict Cumberbatch‘in “Doctor Strange” olarak yeniden kamera karşısına geçeceği devam filminin gösterim tarihi de Koronavirüs salgınından etkilendi. Daha önce 7 Mayıs 2021 olarak açıklanan vizyon tarihi 5 Kasım 2021 olarak yeniden düzenlendi.