Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Doctor Strange Filminin Kadrosu Belli Oldu, Çekimler Başladı

Doctor Strange Filminin Kadrosu Belli Oldu, Çekimler Başladı

doctor-strange-banner

Daha önceki haberimizde sizlere Doctor Strange rolüne bürünen oyuncumuz Benedict Cumberbatch’in ve baş düşmanı Baron Mordo’yu oynayacak Chiwetel Ejiofor’un Nepal’de başlayan film çekimlerine ait görüntülerini paylaşmıştık. Disney de bizim gibi dayanamamış olacak ki Marvel’ın gelmiş geçmiş “en tuhaf yapımı” lakabıyla anılan Doctor Strange filmine ait hem teknik ve oyuncu kadrosunu açıkladı hem de filmin çekimlerinin tam anlamıyla başladığını duyurdu!

Açıklanan oyuncuların hepsinin hangi rolde oynayacağı açıklanmadı ama açıklananlar içinde öyle bir isim var ki…

İlk olarak Benedict Cumberbatch’in Doctor Strange ve Chiwetel Ejiofor’un Baron Mordo rolünde oynayacağını biliyorduk zaten. Bunların dışında;

Rachal McAdams, Michael Stuhlbarg, Mads Mikkelsen ve en önemlisi Akademi Ödüllü yıldızımız Tilda Swinton var!

doctor-strange-gorsel-001

Rachel McAdams, True Dedective dizisindeki başarısıyla oldukça pozitif eleştiri almış genç bir oyuncumuz. Dizideki rolü henüz kesinleşmemekle birlikte biz hayranların en büyük isteği Doctor Strange’in ölümsüz aşkı büyücü Clea rolünü oynaması. Clea aynı zamanda Doctor Strange’in ezeli düşmanı Dormammu’nun yeğeni oluyor. Bunun dışında söylentiler arasında daha “dünyevi” bir karakteri oynayacağı da var. Sıradan bir insan yani…

Michael Stuhlbarg ise filmimizde Dr.Nicodemus West rolünü üstlenecek. Kendisi geçirdiği trafik kazasından sonra Doctor Strange’in nadide ellerini iyileştirmeye çalışacak ve bunda kısmen başarılı olacak doktorumuz. Çizgi romanda Doctor Strange’i Tibet’e kadar takip edip az da olsa bir büyü eğitimi alıp bunu tıbbi alanlarda hastalara şifa vermek için kullanan –ve sonu hüsranla biten- küçük bir karakterdir. Filmde de büyük ve uzun bir rol alması beklenmiyor.

Mads Mikkelsen, bugüne kadar oynadığı filmlerde –en azından benim- fazla dikkatimi çekmemiş bir oyuncuydu, ta ki Hannibal dizisinde başrolü oynayana kadar. O günden beri kafamda en başarılı oyuncular arasında yer alan Mads Mikkelsen’in hangi rolde oynayacağı henüz belli değil ancak keşke Baron Mordo rolünü alsaydı diyebileceğimiz bir oyuncu. Görünüşü, karakteri ve yeteneğiyle bu rolü fazlasıyla taşıyabileceği aşikar. Tabii Baron Mordo rolünü Chiwetel Ejiofor’un kaptığını biliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Captain America: Civil War Hasılat Rekoru Kırdı

doctor-strange

Ve geldik Tilda Swinton’a. Kendisinin biz FRP severlerin kalbinde çok büyük bir yeri vardır. Filmimizde Doctor Strange’in ustası olacak ve yaşadığı dönemde kainattaki en güçlü büyücülerden biri olan Ancient One’ı canlandıracak. Çizgi romanlarından bilenler Ancient One’ın erkek bir karakter olduğunu bilirler. Söylenenlere göre Tilda bu karakteri aseksüel olarak yani cinsiyetsiz olarak canlandıracak ki bu bizi oldukça heyecanlandırmış durumda. Çünkü Tilda bugüne kadar pek çok yapımda cinsiyetsiz karakterleri canlandırmış (cinsiyetsiz melekler, yaşlanmayan vampirler vb.) ve oyunculuğu ödüllerle tescillenmiş harika bir aktristir. Narnia Günlükleri’ndeki Beyaz Cadı rolünden bahsetmiyoruz bile…

Böyle bir yapım için tabii ki kalitesiz bir prodüksiyon ekibi de olmazdı. Bu yüzden yönetmenimiz Scott Derrickson’ın eşliğinde oldukça başarılı ve bilindik bir yapım ekibi oluşturulmuş.

Fotoğraf Direktörü olarak Ben Davis (Avengers Age of Ultron, Guardians of the Galaxy filmleri), Prodüksiyon Tasarımcısı Charles Wood (Avengers: Age of Ultron, Guardians of the Galaxy), Kostüm Tasarımcısı Alexandra Byrne (Avengers Age of Ultron, Guardians of the Galaxy), editör olarak Wyatt Smith (Into the Woods ve Thor: The Dark World) ve Sabrina Plisco (Mr. Magorium’s Wonder Emporium, Charlotte’s Web) ve Görsel Efekt Süpervizörü Stephane Ceretti (Guardians of the Galaxy).

İlginizi Çekebilir  Dune'un Çekimleri Başlıyor, Resmi Özeti de Yayınlandı

Gördüğünüz üzere oldukça deneyimli ve bu iş için dünden hazır bir ekip kurulmuş.

doctor-strange

Doctor Stephen Strange’in hikayesini de bilmeyenler için tekrar özetleyelim. Kendisi çok başarılı ve işinden de oldukça çok para kazanıp zengin olmuş bir cerrahtır ki Doctor ismi buradan gelmektedir. Geçirdiği bir trafik kazası sonucu ellerinde işlev kaybı olur, mesleğini yapamaz ve kendini alkole vurarak tüm servetini bitirir. Sonra Tibet’te mucizeler gerçekleştiren keşişlerin dedikodularını duyunca oraya gider ve Ancient One ile tanışır. Onun bir büyücü olduğuna inanmayıp şarlatanlıkla suçlayan Doctor Strange tapınaktan çıkmak üzereyken arka odalardan birinde Ancient One’ın çırağı Baron Mordo’yu görür. Baron Mordo, başka bir düzlemde yaşayan ve bulduğu her fırsatta bizim düzlemimize girmeye çalışan çok güçlü bir büyülü varlık olan Dormammu emrine girmiş bir haindir ve efendisi Ancient One’ı öldürme planları yapmaktadır. Doctor Strange, Ancient One’ı uyarmaya gider ama Ancient One bunu zaten bildiğini söyler ve Baron Mordo’yu kolaylıkla savuşturur ve sürgüne yollar. Doctor Strange ilk kez gerçek anlamda büyüye şahit olunca çırak olmayı kabul eder ve eğitimini tamamladıktan sonra çok güçlü bir büyücü olarak tapınaktan çıkar ve kısa süre sonra da the Sorcerer Supreme lakabını alır, yani düzlemimizin en güçlü büyücüsü. Bugüne kadar pek çok düzlem dışı büyülü varlıklarla ve tehditlerle yüzleşse de en ezeli düşmanları daima Baron Mordo ve Dormammu olmuştur.

Filmimizin kesin çıkış tarihi 4 Kasım 2016 olarak belirlendi. O tarihe kadar oyuncu kadrosu iyice şekillenecek ve biz de sizlerle paylaşıyor olacağız. Takipte kalın!