Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Divergent Serisi Finali Televizyonda Yapabilir

Divergent Serisi Finali Televizyonda Yapabilir

divergent-banner

Divergent (Uyumsuz) serisi, 3. devam halkasının gişe başarısızlığından sonra beyazperdeden ekranlara döndü.

Veronica Roth imzalı dünya çapında fenomen olan aynı adlı roman serisinden beyazperdeye uyarlanan Divergent serisi birer yıl arayla toplam 3 filmi beyazperdede seyircilerle buluşturdu. Devrimci Tris ve Four‘un aşklarının yanı sıra distopik bir sistemin de sonunu getirmeye odaklanan seri ilk iki filminde yakaladığı başarıyı ne yazık ki iki parçaya bölünen 3. devam halkası Divergent Series: Allegiant Part 1‘de sürdüremedi.

the-divergent-series-allegiant---part-1-56d2fa04e0806

Gişelerde seyirciler ve eleştirmenler tarafından bir hayli topa tutulan 3. devam halkası iddialara göre sıradaki devam halkası için hedefleri küçülttü. Variety’de yayınlanan habere göre 2. filme oranla %44 daha düşük bir seyir izleyen 3. film hedefi beyazperdede ekranlara düşürdü.

Dünya çapında ancak 179,2 milyon dolarlık bir kazanç sağlayabilen filmin 2. yarısı televizyon filmi olarak çekilebilir. Henüz görüşmeler devam ediyor olsa da, Lionsgate‘in hedefi 4. filmden oluşturulacak bir altyapı ile Divergent serisinin televizyon dizisine dönüştürmek. Yeni karakterlerle ilerleyecek olan bir televizyon dizisi olarak planlanan yapımda beyazperdedeki serinin başrolleri Tris rolünde Shailene Woodley ve Four rolünde Theo James‘in dizide ya da gelecek devam halkasında boy gösterip göstermeyeceği şu an için bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir  BAFTA Ödülleri 2017'nin Adayları Açıklandı

2017 Haziran’ında vizyona girmesi planlanan filmin çekimlerinin yaz aylarında başlayacağı açıklanmıştı, ancak 3. filmin düşük performansının ardından proje ertelendi.

Kaynak: Beyazperde