Sinema Haberleri

District 9 Yönetmeni Neill Blomkamp Robocop Returns’ün Başına Geçti

District 9 ve Chappie gibi iki muhteşem filmi yöneten Neill Blomkamp, Robocop’un devam filminin başına geçti. Gerçek bir nostalji yaşayacağımız MGM yapımı, orijinal filmin devamı niteliğinde…

Deadline’ın aktardığı bilgilere göre; başarılı yönetmen Neill Blomkamp, Robocop Returns filmi için kamera arkasına geçecek. Projeyle ilgili bir diğer heyecan verici bilgi ise; orijinal filmin senaristleri Ed Neumeier ve Michael Miner’ın yapımcı olarak RoboCop’a geri dönecek olmaları…

Tim Miller’ın yönetmenliğini yaptığı Terminator filminin senaristlerinden Justin Rhodes da bu ikilinin yıllar önce yazdığı senaryo üzerinden devam filmini kaleme alacak. Yani Robocop Returns, 2014’tekinin yeniden yapımı değil, orijinal filmin devamı olacak.

Deadline’a konuşan yönetmen Neill Blomkamp, orijinal filmin bir çocuk olarak kendisinde büyük etki yarattığına dikkat çekerek şunları söyledi:

Orijinal filmi çok sevmiştim ve film de bir klasik olarak 20. yüzyılın bilimkurgu filmleri kataloğundaki yerini aldı. Şu anda bir devam filmi yapmaya çok yakınız.

Robocop’la ilgili en havalı özelliğin Western, bilimkurgu filmi ve dramayı bir araya getirirken, insan iletişiminin bir hikayeyi anlatmanın en iyi yolu olduğunu göstermesi açısından dikkat çektiğini belirten Blomkamp, “Bu projede beni çeken unsur; insan eliyle kendisinden alınan kayıp kimliğini bulmak için araştırma yapan birinin yaşadığı olaylarla hafızasını geri kazanması. Heyecanlandığım bir diğer konu ise Justin Rhodes ile yeniden çalışacak olmamız. Rhodes, 1988 yapımı filmin yönetmeni Paul Verhoven’in dünyasında kurgulanacak devam filmine muhteşem öğeler ekliyor. Bu film izlemekten zevk alacağım bir yapım olacak” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir  Sony, Silver and Black Filmini Süresiz Olarak Erteledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu