Sinema Haberleri

Disney’in Büyücü Merlin’i Ridley Scott’a Emanet

Ünlü İngiliz yönetmen Ridley Scott, gerilim dolu uzay macerası Alien ile girdiği fantastik dünyadan bu kez Büyücü Merlin‘i getiriyor.

İlgili Makaleler

Alien‘ın efsanevi yönetmeni Sir Ridley Scott tarafından Star Wars filmleri için deneyimsiz yönetmenleri işe alması nedeniyle eleştirilen Disney, Scott’ın tavsiyesini ciddiye almış olacak ki, başka bir proje için kendisiyle anlaştı.

Variety’nin haberine göre; 80 yaşındaki Ridley Scott‘ın, Amerikalı romancı T.A. Barron‘ın eserinden uyarlanan Merlin Saga filmini yöneteceği konuşuluyor. Film, efsanevi büyücünün yolunun Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri ile kesişmesinden önceki yaşamını anlatıyor. Senaryosu ise Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit Üçlemelerinden tanıdığımız Philippa Boyens‘a ait.

Aslında Merlin Saga, büyücünün tüm hayatını konu alan 12 kitaplık bir seri. Üç bölüme ayrılıyor: The Lost Years of Merlin (Merlin’in Kayıp Yılları), Merlin’s Dragon(Merlin’in Ejderhası) ve the Great Tree of Avalon (Avalon’un Büyük Ağacı).

Sevilen eserin sahibi Barron’ın web sitesine göre ise; film sadece ilk iki kitap olan The Lost Years (Kayıp Yıllar) ve The Seven Song’u (Yedi Şarkı) kapsayacak. Ki geçtiğimiz Kasım ayında bir gönderide Merlin Saga‘yı temel alan senaryonun Disney‘den geldiğini belirten Barron’ın sözleri bu iddiayı doğrular nitelikte: “Gerçekten muhteşem! Evet, hatta büyülü. Tek söyleyebileceğim, senarist Philippa Boyens’ın bu hikayeyi ekrana uyarlamak için yaptıkları karşısında çok heyecanlandım. Ve eminim Merlin’in kendisi de aynı şeyi hissediyordur”.

İlginizi Çekebilir  Indiana Jones Filminde George Lucas'ın Parmağı Olmayacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu