Sinema Haberleri

Disney, Star Wars’un TV Yayın Haklarını Geri İstiyor

Işın kılıçları hazırlansın, yayın hakları savaşı başlıyor!

Online yayın platformunu önümüzdeki yıl hizmete açmaya hazırlanan Disney, Star Wars serisinin tamamını kullanıcılarının seyrine açmak istiyor ancak bir problem var: Star Wars‘un televizyon yayın haklarını iki yıl önce Turner Broadcasting‘e sattılar. Şimdi geri almaları gerekiyor ki, bu destanı yayın platformuna dahil edebilsinler!

Bloomberg’in aktardığı habere göre; Turner Broadcasting, TBS ve TNT gibi kanallarında yayınlamak üzere 8 yıllık anlaşmayı elinde bulunduruyor. Disney, Star Wars destanının haklarını geri almayı umuyor ancak bu o kadar da kolay ya da ucuz olmayacak! Turner Broadcasting, 2016 yılında yapılan anlaşmada serinin 8 filmi için 275 milyon dolar ödemişti ve 2024 yılına kadar hem kablolu hem de online yayın haklarını kullanmayı amaçlıyor.

Star Wars’un yayın haklarını satarken online yayın platformu düşüncesi olmayan Disney‘in şimdi etekleri tutuşmuş durumda… Gelen bilgiler, Disney’in şimdiden konuyu gündeme getirdiği ancak Turner’ın serideki filmlerin haklarını geri vermeye yanaşmayacağı yönünde… Bakalım Turner Broadcasting’i ikna edebilecekler mi? Aksi taktirde 6 yıl daha beklemek zorunda kalacaklar.

İlginizi Çekebilir  Robotech Filmi Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu