Sinema Haberleri

Disney, Digimon Filmi Çekmeyi Planlıyor

Detective Pikachu’nun vizyon başarısının ardından, Disney tarafı da bu alanda pufuk sarı canavara rakip olabilecek kozunu oynamaya hazırlanıyor olabilir.

Disney ve Digimon isimleri yan yana gelince, sizin de kafanızda soru işaretleri oluştu değil mi? Bu aslında çok normal ama Fox’un lisansını elinde tuttuğu markalardan biri de Digimon’du. Disney’in, Fox’u satın almasının ardından haliyle Digimon’un da hakları Mickey Mouse’a geçmiş oldu.

Ortaya çıkan yeni bir söylentiye göre Disney, olası bir Digimon filmi için taslak çalışmalarına başlamış. Nintendo’nun dünyaca bilinen oyun karakteri Pikachu için çekilen 2019 tarihli Detective Pikachu, bir hayli başarı sağlamıştı. Ayrıca Sonic filmi de ortalamanın üzerinde puanlarla ödüllendirilmişti. Haliyle oyun dünyasından ya da çizgi filmlerden fırlayan karakterlerin ünü de beyaz perdede garip bir şekilde sağlamlaştı.

İlgili Makaleler

Bir dönem Pokémon ve Digimon markaları rakip olarak gösteriliyordu. Oyunlar, çizgi diziler, kart oyunları derken kontrol edilemez bir fenomenin içerisinde bulmuştuk kendimizi. Kazanan tarafın kim olduğu pek dillendirilmese de (Pokémon tabii ki), Digimon markasından da bir noktadan sonra ses seda çıkmamıştı.

Şimdilerde Disney, bu markayı tekrar ortaya çıkararak, Digimon’un pazardaki eski payını almak isteyebilir. Bu çok normal. Ancak bir çizgi dizi mi, live-action film mi yapılacağı konusu söylentilerin içerisindeki oturtulamayan parçalardan birisi.

İlginizi Çekebilir  Star Wars: The Rise of Skywalker'da Karşımıza Çıkacak Sürpriz İsimler Sızdı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu