Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Disney, Aladdin Filminde Oynayacak İsimleri Buldu

Disney, Aladdin Filminde Oynayacak İsimleri Buldu

Disney, Aladdin’in live-action uyarlaması için aradığı oyuncuları nihayet buldu. Uzun zamandır Aladdin ve Jasmine rolü için çeşitli isimlerle görüşen Disney, bir türlü aradığı oyuncuları bulamamakla eleştirilmişti.

Başrol oyuncularını seçememesiyle tartışma yaratan ve hatta Huffington Post’un Tuba Büyüküstün’ün de aralarında yer aldığı oyuncu listesi yayınlamasına neden olan Disney, sonunda başrol isimlerini açıkladı.Aladdin rolü için Mena Massoud ve Prenses Jasmine rolü içinse Naomi Scott‘ta karar kıldı.

Senaryosunu John August‘ın yazdığı ve yönetmen koltuğunda Guy Ritchie‘nin oturduğu filmde sihirli lambadan çıkacak isim ise Will Smith olarak açıklandı.

Müzikal olarak beyaz perdeye uyarlanacak olan Aladdin filminin yeni yıldızlarından Mena Massoud’u en son Jack Ryan isimli televizyon dizisinde, Naomi Scott’ı ise Power Rangers filminde Pink Ranger olarak izledik.

İlk olarak 1992 yılında beyaz perdeye uyarlanan live-action Aladdin filminin başrollerinde Scott Weinger ve Linda Larkin yer alıyordu. Cin rolündeyse Robin Williams unutulmaz bir performans sergilemişti. Hemen hemen herkes tarafından sevilen Aladdin’in Sihirli Lambası hikayesi, Beauty and the Beast‘ten sonraki ilk live-action Disney uyarlaması olacak. Aladdin’den sonra ise Mulan, bu akıma katılacak.

İlginizi Çekebilir  Will Smith'in de Olduğu Bright 2 Filminin Çekimleri Yaza Başlıyor