Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Del Toro’nun Cthulhu Filmi İçin Çözümü

Del Toro’nun Cthulhu Filmi İçin Çözümü

cthulhu

Sizlere Guillermo Del Toro’nun Cthulhu filmi projesinden daha önce burada bahsetmiştik. H.P. Lovecraft’ın “Deliliğin Dağlarında” romanından uyarladığı film ile ilgili çalışmalara devam edeceğini belirten Del Toro, proje ile ilgili fikirlerini açıkladı.

Yapımcı firma ile 13 yaş ve üzeri izleyici versiyonlu bir film yapmak üzere anlaşan Del Toro, filmdeki şiddet sahneleri sebebiyle bu durumun mümkün olmadığını anlayınca bazı değişik fikirler üretti.

cthulhu-terrorFilmle ilgili açıklamalarda bulunan Del Toro, sinemalar için bir 13 yaş üzeri versiyonun; Cthulhu hayranları içinse daha sonra bir “Director’s Cut” sürümünü piyasaya sürmek fikri üstünde duruyor.

Bu fikir yapımcı firma tarafından da uygun bulunursa filmin “Pacific Rim 2″nin hemen ardından çekilmeye başlanabileceğini belirten Del Toro, filmle ilgili hazırlanan onlarca key-art ve yüzlerce storyboard’un çöpe gitmesine izin vermeyecek gibi duruyor.

Del Toro’nun en büyük hayallerinden birisi olan “Deliliğin Dağlarında” daha uzun süre Del Toro’nun gündeminde olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir  Örümcek Adam: Örümcek Evreninde Ön Gösterimine Davetiyemiz Var!