Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Dedektif Pikachu, Warner Bros. Yolcusu

Dedektif Pikachu, Warner Bros. Yolcusu

Live-action Dedektif Pikachu filmi, stüdyo değiştiriyor. The Hollywood Reporter’ın verdiği bilgiye göre, sevilen karakterin live-action filmini Universal değil Warner Bros. çekecek. Bu hamle, Legendary Entertainment‘ın Universal ile olan tüm yapımlarını Warner Bros.’a taşıması kararının bir parçası olarak görülüyor.

Dedektif Pikachu filminin gösterim tarihi ise yine 10 Mayıs 2019 olarak belirlendi.

Legendary’nin Universal ile 4 yıllık anlaşması bu yılın sonunda bitiyor. Birçok stüdyo Legendary’ye olası partner olarak görünse de Warner Bros. avantajlı görünüyor. Dört yıl boyunca Universal ile Dracula Untold, Seventh Son, Blackhat, Crimson Peak, Steve Jobs, Warcraft, The Great Wall, Pacific Rim Uprising, Jurassic World serisi, Straight Outta Compton ve Krampus gibi filmlere imza atan Legendary’nin daha önce Batman Begins, Man of Steel ve Green Lantern filmlerini yaptıkları Warner Bros.’a geri döneceği belirtiliyor.

Legendary ve Warner Bros. ‘un yeni işbirliğindeki ilk filmin Dedektif Pikachu olması bekleniyor. Ryan Reynolds‘ın başrolde olacağı filmin kadrosunda Justice Smith, Kathryn Newton, Ken Watanabe, Suki Waterhouse, Rita Ora ve Bill Nighy gibi isimler de yer alacak. Dedektif Pikachu’da; Reynold’ın Pikachu’su ve Kathryn Newton’ın canlandıracağı genç gazeteci, Justice Smith’in canlandıracağı gencin kaçırılan babasını bulmak için birlikte çalışacak.

İlginizi Çekebilir  2017 Cannes Film Festivali'ndeki Fantastik Filmler

Goosebumps‘ın başındaki Rob Letterman‘ın yöneteceği filmin yapımcılığını ise The Revenant’tan Mary Parent ve Cale Boyter üstlenecek.