Sinema Haberleri

Deadpool’un Dijital Efektler Uygulanmadan Önceki Görüntüleri Yayınlandı

deadpool-banner

Deadpool, sadece çizgi roman tutkunları değil tüm herkesi etkisi altına alan çok eğlenceli bir film olarak karşımıza çıktı. Doğrusu filmi izlemeden önce beklentilerim yüksekti ve beklediğimden daha fazlasını da aldım.

Filmde hem aksiyon hem mizah ön plandaydı. Tabii bir de muhteşem görsel efektler vardı.

Filmin dijital efektleri, Jonathan Rothbart önderliğinde Digital Domain, Atomic Fiction, Blur Studio, Weta Digital, Rodeo FX, Luma Pictures ve Image Engine gibi pek çok firmaya yaptırıldı. Doğrusu her birisi ayrı ayrı harika işler çıkarmışlar.

Şimdi biz de filmde uygulanan dijital efektlerin öncesine ve sonrasına bir göz atalım. İşte yapımcı tarafından yayınlanan görüntüler.

deadpool-1a deadpool-1b


deadpool-2a deadpool-2b


deadpool-3a deadpool-3b


deadpool-4a deadpool-4b


deadpool-5a deadpool-5b


deadpool-6a deadpool-6b


Tabii bir de Colossus var!

deadpool-7a deadpool-7b


deadpool-8a deadpool-8b deadpool-8c deadpool-8d deadpool-8e


deadpool-9


deadpool-10a deadpool-10b


deadpool-11a deadpool-11b


deadpool-12a deadpool-12b


deadpool-13a deadpool-13b

İlginizi Çekebilir  DC'nin Black Adam Filminde "Justice Society of America" da Olacak

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu tarz ‘big-budget’ kapsamına giren fenomen filmlerin kamera arkası görüntüleri beni her daim etkilemiştir. Zaten çoğunlukla bu tarz ortaya yüksek düzeyde emek, efor, çaba ve çalışma koyan filmleri izlerken ”Bu sahnenin çekimini nasıl yapmışlar?” ”Bu görsel efekt nasıl bu kadar başarılı oluşturulmuş?” vb. şeklinde sorular zihnimi her zaman meşgul etmiştir. Yayınlanan fotoğraflardaki en önemli unsur modellemelerin harikulade oluşturulması zira modelleme başarlı bir görsel efektin en önemli ve aynı zamanda en küçük yapı taşlarından bir tanesidir. Daha ilk sahnesinden insanı güldürmeyi başaran, eğlendiren ve kendine çeken Deadpool’un görsel efekt konusunda açıkcası geçen sene piyasaya sürülen Age of Ultron’dan daha iddiali olduğunu düşünüyorum. Son olarak Colossus canlandıran aktörün görsel efekt uygulanmamış hali bile ‘bir başka Colossus’ olmaya aday gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu