Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Deadpool’un Çin’de Yasaklandığı Açıklandı

Deadpool’un Çin’de Yasaklandığı Açıklandı

deadpool

Marvel’ın beyazperdede bu sene en çok beklenen karakterlerinden Deadpool, ne yazık ki Çinli izleyicilerin karşısında yer alamayacak.

Hatırlarsınız, Deadpool filminin geçtiğimiz günlerde R Rated (kısaca 18+)olduğu açıklanmıştı. Bu durumu göz önünde bulunduran Çin, filmi direkt olarak yasakladı.

Çin Basın Yayın, Radyo Sinema ve Televizyon Devlet Dairesi, filmin küfür ve şiddet içermesi sebebiyle Çin’de gösterilmemesine karar verdi. Akıllara bir fikir geliyor tabii; “Acaba bazı sahneler sansürlenerek veya kesilerek film Çin’de oynatılabilir mi?” diye. Sonuçta Çin’de iyi gişe başarısı yakalayan filmler, Çin’in 1,5 milyarı aşkın nüfusu sayesinde çok büyük hasılata ulaşabiliyorlar.

deadpool

Bunun üzerine Marvel Studios ve 20th Century Fox yetkilileri de durumu düşündüler fakat yapım ekibine yakın kaynaklar, “Filmin sansürlenerek ve yumuşatılarak kurgulanması fikrine” sıcak bakmadılar. Yani Çin de stüdyo da geri adım atmazsa dünyanın 1/4’ü Deadpool’u izlemekten mahrum kalacak. Bu durum tabii ki Çin’den çok büyük para kazanabilecek Deadpool filmi için de bir kayıp olacak.

Geekler tarafından heyecanla beklenen Deadpool, 12 Şubat 2016‘da vizyonda olacak.

İlginizi Çekebilir  2016 Yılında İzleyeceğimiz Fantastik, Bilimkurgu ve Çizgi Roman Uyarlaması Filmler