Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » DC Comics’in Sıradaki Animasyon Filmi Belli Oldu!

DC Comics’in Sıradaki Animasyon Filmi Belli Oldu!

Bundan neredeyse 30 yıl önce, DC Elseworlds serisinin ilk kitabı olan Batman: Gotham by Gaslight (Batman – Gotham’ın Gaz Lambaları) okuyucu ile buluşmuştu. Kara Şövalye’nin, Victoria Dönemi Gotham’ında maceradan maceraya koştuğu Gotham by Gaslight, günümüzde dahi en sevilen Batman hikayelerinden biri sayılıyor. Sevilen hikaye çizgi roman sayfalarından çıkıp, animasyon film olmaya hazırlanıyor!

ComicBook.com sitesine yapılan açıklamaya göre Warner Bros. Home Entertainment’ın bir sonraki projesi olan Batman: Gotham by Gaslight’ın geniş çaplı bir ön gösterimi, önümüzdeki ay çıkacak olan Batman & Harley Quinn filminde, izleyiciler ile paylaşılacak.

İlk olarak 1989 yılında raflarda yerini alan Batman: Gotham by Gaslight’ın hikayesini Brian Augustyn kaleme almış, çizimleri ise Hellboy’un yaratıcısı Mike Mignola üstlenmişti. Orijinal hikayede Batman, Victoria Dönemi Gotham’ında dönemin azılı seri katili Karındeşen Jack’in peşine düşüyor. Animasyon serinin ise Gotham by Gaslight ile birlikte, devamı niteliğindeki Batman: Master of the Future’ın hikayesini içermesi de söz konusu. Bununla birlikte Batman: Gotham by Gaslight’ın yakalayacağı başarıya göre, DC Comics’in en sevilen hikayelerini içeren Elseworlds serisinin diğer başlıklarının da ilerleyen zamanlarda animasyon film olarak bekleyenleri ile buluşma ihtimali yüksek.

Filmin, önümüzdeki sonbaharda çıkması bekleniyor.