Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » David Harbour, Hellboy 2’nin Gelmeyeceğini Doğruladı

David Harbour, Hellboy 2’nin Gelmeyeceğini Doğruladı

Geçtiğimiz Nisan ayında vizyona giren ve izleyicileri çoğunlukla hayal kırıklığına uğrayan yeni Hellboy filminin yapım ekibi, gelen olumsuz eleştirilerin ardından sessizliğe gömülmüş, devam filmelerinin olasılık dahilinde olup olmadığına dair soruları cevapsız bırakmıştı. Bu konuda bir açıklama nihayet filmin başrolünde izlediğimiz David Harbour’dan geldi. Harbour, yeni Hellboy filminin devamının gelmeyeceğini açıkladı.

David Harbour, yaptığı şu açıklama ile konuya son noktayı koydu diyebiliriz:

Bana kalırsa devam filmleri için pek bir umut ışığı yok. Bana ulaşıp filme ve yeni yoruma bayıldığını, Hellboy’u tekrar ekranda görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen pek çok kişi oldu ama kültürel anlamda, genel olarak filmin pek beğenilmediğinin farkındayım. Sanırım pek para da kazanamadı. Dürüst olmak gerekirse böyle şeyleri pek takip etmem ama genel algı, filmin bir hit olduğu yönünde değildi ve bu yüzden, devam filmi çekme riskini almaya değeceğini düşünmüyorum. Sanırım genel kanı, yolumuza devam etmek. Yapımcılar bana iyi bir iş çıkardığımı söylediler; ortaya koyduğum işi beğenmişlerdi. Olası bir devam filmine dair bir haber almadım ve bu konuda beklentimi yüksek tutmuyorum.

Neil Marshall’ın yönetmen koltuğuna oturduğu yeni filmin kadrosu, David Harbour’ın yanı sıra Milla Jovovich, Ian McShane ve Daniel Dae Kim gibi yıldızların oyuncu kadrosunu doldurmasına rağmen 2019 yapımı Hellboy pek çok izleyici tarafından yetersiz bulunmuş, eleştirmenlerden de geçer not almayı başaramamıştı. 50 milyon dolarlık yapım bütçesine karşın ise gişede 46.1 milyon dolar gelir elde etmişti.

İlginizi Çekebilir  Guardians of the Galaxy'nin Yönetmeni Belli Oldu!