Sinema Haberleri

Dark Universe Bir Süreliğine Askıya Alındı

Universal Pictures, 2017 yılında vizyona giren The Mummy filmi ile korku canavarlarını Dark Universe altında bir araya getirecekti.

Dark Universe projesine yazar ve yapımcı olarak Alex Kurtzman ve Chris Morgan dahil oldu. Ancak son gelen haberlere göre Alex Kurtzman projeden ayrılarak Star Trek: Discovery’e katıldığını duyurdu. Öte yandan Bride of Frankestein filminde çalışacak olan Chris Morgan’dan da iç açıcı haberler gelmedi.

Dark Universe’ün The Mummy performansı ise beklenilen etkiyi yaratamadı. Bu nedenle yazar ve yapımcıların projeden bir bir ayrılmaya başlaması da pek şaşırtıcı değil. 2014 yılında Dark Universe’ün ilk filminin Dracula Untold olmasına karar verilmiş ancak fikir değişikliği ile The Mummy ilk film olarak vizyona girmişti. Universal’ın yapım sorumlusu Peter Cramer, Hollywood Reporter’a verdiği bir demeçte şunlara değindi:

Dark Universe üzerinde çalıştığımız süreç boyunca pek çok şey öğrendik. Filmlerin yayımlanma tarihinde acele etmek istemiyoruz. Bu filmlerin kendilerinin en iyi versiyonları olduklarını hissetmek istiyoruz

Hollywood Reporter muhaberine göre, Universal korku canavarlarını tamamen rafa kaldırmadı fakat Angelina Jolie ve Javier Bardem gibi büyük isimler üzerine kurulu bu evreni yeniden düşünerek ve yeni bir yön vererek hayata geçirmek istiyorlar.

İlginizi Çekebilir  Dracula Türkiye'ye Karşı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu