Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » The Crow’un Çekimleri 2015 Baharında Başlıyor

The Crow’un Çekimleri 2015 Baharında Başlıyor

crow

The Crow‘un tekrar çekilip çekilmeyeceği rivayetler arasındaydı. Ed Pressman yaptığı açıklamayla tartışmaların sonunu getirdi.

Peki The Crow nedir? Bilmeyenleriniz için özet geçelim.

James O’ Barr, nişanlısını alkollü bir sürücünün araba ile çarpması sonucu kaybetmiş. Bununla birlikte büyük sıkıntılar doğmuş ve kendini çizime vermiş. Gazetede okuduğu bir haber ise ona ilham kaynağı olmuştur (Detroit’te bir çiftin 20$’lık nişan yüzükleri için öldürülmesi olayı). The Crow’un temellerini 1981 yılında Berlin’de atmıştır. İçinde bulunduğu sıkıntılı dönemlerden dolayı bitirmesi biraz uzun sürmüştür. Kullandığı karakterler James O’Barr’ın hayatında yer almış gerçek karakterlerden oluşmuş. Onları da karakterlere uyarlamış.

Çizgi romanı başarılı olduktan sonra Jeff Most tarafından bir film teklifi almış. Film çekimlerindeki trajik olayı hatırlarsınız. Bruce Lee‘nin oğlu Brandon Lee, filmde kullanılan bir silahın yanlışlıkla dolu olmasından dolayı filmin çekimlerinin bitmesine 8 gün kala hayatını kaybetmiştir.

37134

1994’teki haline uygun çekileceğini söyleyen Ed Pressman, ”Filmin hala daha hatırı sayılır ölçüde hayranı var, fakat yeni nesilin The Crow hakkında hiçbir fikirleri yok,” dedi.

İlginizi Çekebilir  Wonder Woman Filminin Setinden İlk Fotoğraflar

Pressman, Brandon Lee’nin yerine Dracula Untold’dan tanıdığımız Luke Evans‘ı düşünmekte. Görünüş olarak Brandon Lee’ye benzemesinde biraz titizlik gösteriyor anlaşılan ama resmi bir anlaşma olana kadar herhangi bir duyuru yapılmayacak.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.