Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Chris Evans, Avengers: Infinity War Filmindeki Rolü Hakkında Konuştu

Chris Evans, Avengers: Infinity War Filmindeki Rolü Hakkında Konuştu

Avengers: Infinity War filminin, Marvel Sinematik Evreni‘ndeki olayları dramatik bir şekilde değiştireceği sır değil. Hatta Chris Evans, bu konuyla ilgili çok önemli bir açıklama da yaptı!

Buradan sonrası SPOILER İÇERİR!

Uzun süredir, bir ya da birkaç ana karakterin 27 Nisan’da gösterime girecek Infinity War filminde öldürüleceği konuşuluyor. Ayrıca, yaklaşan filmlerin sözleşmeleri sona ermek üzere olan birçok aktör için son yapımlar olacağı da daha önce doğrulanmıştı.

Bu oyunculardan birisi de Marvel Sinematik Evreni’nin kalbi ve ruhu, ilk Avenger Captain America’yı canlandıran Chris Evans. Başarılı aktörün Marvel Stüdyoları ile yaptığı 6 filmlik anlaşma, Infinity War filminin ikiye bölünmesi halinde 7 filmi kapsayacak şekilde değiştirilecekti. Marvel hayranlarının büyük bir çoğunluğu, sözleşmenin yenilenmesi konusundaki umutlarını taze tutsalar da Chris Evans, Marvel Sinematik Evreni’ne dönmeyi planlamadığını resmi olarak doğruladı.

Yeni bıyıkları ile sosyal medyayı ayağa kaldıran Chris Evans, The New York Times’a verdiği röportajda, “Onlar sizi ittirmeden trenden inmek istiyorsunuz” sözleriyle durumu özetledi. Evans’ın her an fikrini değiştirme ihtimali de var elbette ama şu kesin ki; gönüllerin kahramanı Steve Rogers’a 2019’da veda edeceğiz.

İlginizi Çekebilir  Lucasfilm, Children of Blood and Bone Kitabını Sinemaya Uyarlıyor

Tam olarak doğrulanmasa da, Evans’ın seriden ayrılması, Avengers’ın kaptanının yaklaşan filmlerde öldüğünü göreceğimiz anlamına geliyor. Her ne kadar çizgi roman dünyasında, Steve Rogers’ın ölmesinin Amerika’nın favori kahramanının sonu anlamına gelmese de hayranlar kaptanın ölümünün Marvel Sinematik Evreni’nde kalıcı olacağı konusunda spekülasyon yapmaya başladı bile.

Farklı Bir Teori de Var!

Ancak bir de MSE‘deki dramatik değişimin sadece bir savaş taktiği olduğu yönünde teorilerle gelenler var. Şöyle ki; ilk filmde çoğu karakter ölecek lakin kahramanlarımızın taktıkları saatler zamanı geri almaya yarayacak. Böylece ölen tüm karakterler diriltilip ikinci bölümde Thanos’u mağlup edecek.

Infinity War filminde bizi gözyaşlarına boğacak kahraman ya da kahramanlar kimler olacak? Yoksa bunlar hep taktik mi? Marvel bizi nereye sürüklüyor? Sizin teoriniz nedir? Yorumlarınızı bekliyoruz.