Sinema Haberleri

Carl Sagan’ın Hayatı Film Oluyor

carl-sagan-banner

Bilim ve bilimkurgu dünyasının önemli isimlerinden olan Carl Sagan‘ın hayatı beyazperdeye uyarlanıyor.

Tam adıyla Carl Edward Sagan. Gökbilimci, kozmolog, astrofizikçi, astrobiyolog, yazar, uzay bilimcisi… Kısacası dünyanın en ünlü ve popüler, bilime yaptığı katkıları saymakla bitiremeyeceğimiz müthiş bir bilim insanı. 1934 doğumlu ve henüz genç bir yaş diyebileceğimiz 62 yaşında kendisini kaybettiğimiz Carl Sagan’ın hayatı, eşi Ann Druyan ve “Yıldızlararası” filminin yapımcılarından biri olan Lynda Obst’un prodüktörlüğüyle Warner Bros’un ellerinde sinemaya uyarlanacak.

Carl-Sagan

Carl Sagan ile 1981 yılında evlenen, ölümüne kadar da hayat arkadaşı olarak kalan Ann Druyan; Carl Sagan’ın kitabından uyarlanan, başrollerinde Jodie Foster ve McConaughey’in yer aldığı 1997 yapımı “Mesaj” filminin de yapımcılığını üstlenmişti.

1980 yılında başlayan ve tüm dünyada 7’den 70’e herkes tarafından izlenen, birçok dile çevrilen ödüllü belgeseli “Cosmos” ile Carl Sagan, 20.yy’a damgasını vuran bilim insanlarından biri olarak kabul edilmeye başlamıştı. Yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren, tüm hayatını dünya dışı varlıklara,evrenin sırlarına ve uzaya adayan Sagan’ın hayatını artık sinema salonlarında izlemenin vakti çoktan gelmiş de geçiyordu bile diyebiliriz.

Senaristliğini “Deadfall“dan tanıdığımız Zach Dean‘in yapacağı filmin kurmaca mı yoksa biyografik belgesel mi olacağı henüz belirsiz. Kesin olan şey ise Carl Sagan’ın eşi ve çalışma arkadaşı, aynı zamanda “Cosmos: A Spacetime Odyssey” ile Emmy ödülü kazanan Ann Druyan’ın, bu projeye gönülden bağlı olacağı ve bizleri de bu gönül bağı sayesinde çok güzel ve derin bir filmin bekliyor olacağı.

Kaynak: Beyazperde

İlginizi Çekebilir  The Mummy Filminden İlk Afiş ve Fragman Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu