Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Captain Marvel İlklere İmza Atıyor

Captain Marvel İlklere İmza Atıyor

San Diego’da düzenlenen Comic-Con etkinliğinde Captain Marvel‘a dair yeni haberler paylaşıldı. Marvel Sinematik Evreni’nin kadın başrole sahip ilk filmi olacak olan Captain Marvel aynı zamanda evrenin ilk prequel filmi de olacak.

Marvel’ın ilklere imza atacağı Captain Marvel, Sinematik Evreni’n başlangıcı kabul edilen 2008 tarihli Iron Man’in de öncesinde geçecek. Anna Boden ve Ryan Fleck‘in yöneteceği film 1990 yılında Skrulllar ile savaşan Carol Danvers’ın hikayesini anlatacak. Ayrıca filmde Samuel L. Jackson‘ı da henüz bir gözünü kaybetmemiş olan Nick Fury rolünde izleyeceğiz.

1990 yılından beri tanıştığımız Carol Danvers‘ın bunca zaman Avengers’a katılmamasının sebebini de filmde öğrenebileceğimizi umuyorum. 8 Mart 2019’da vizyona girecek Captain Marvel’ın konsept çalışmaları Best of Marvel Twitter hesabından yayınlandı.

https://twitter.com/thebestofmarvel/status/888928818202894339

DC’nin ilk kadın süper kahraman filmi olan Wonder Woman’ın gişede yakaladığı başarıdan sonra Oscar ödüllü Brie Larson’ın hayat vereceği Captain Marvel’ın neler yapacağını merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Nuri Bilge Ceylan, Marvel Filmlerine Yüklendi