Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Bright Filmini 3 Günde 11 Milyon Kişi İzledi

Bright Filmini 3 Günde 11 Milyon Kişi İzledi

Genelde konseptin çok beğenildiği ancak işleniş açısından sığ kaldığı için eleştirilere maruz kalan Netflix’in ilk büyük bütçeli filmi, fantastik yapım Bright aslında pek çok kişi tarafından da izlenmiş.

Will Smith ve Joel Edgerton’ın başrollerini paylaştığı Bright, 22 Aralık’ta Netflix’te izlemeye açılmıştı. Sinema eleştirmenlerinin acımadan eleştirdiği filmi seyirciler peynir ekmek gibi tüketti.

Nielsen’in açıkladığı ölçümlere göre Bright ilk hafta sonunda ABD’de 11 milyondan fazla izlendi. Kıyaslama yapmak gerekirse Stranger Things‘in ikinci sezonunun ilk bölümü 15.8 milyon, The Crown’un ikinci sezon ilk bölümü ise 3 milyon izlenmişti. Netflix ise Nielsen’in açıkladığı rakamların doğru olmadığını düşünüyor ve Stranger Things ölçümleriyle gerçek rakamlar arasında büyük bir fark bulunduğunu söylüyor.

Daha ilk film çıkmadan “Bright 2” için yeşil ışık yakan Netflix’in bu başarıyı öngördüğünü tahmin edebiliriz. Varsayımsal bir hesap yaparsak bu sayıyı ortalama bilet fiyatıyla çarpınca 100 milyon dolarlık bir gişe hasılatı yapıyor. Elbette ki bu güvenilir bir kıyaslama değil çünkü Netflix üyeleri ödemelerini aylık yapıyor ve bir film için evden çıkmıyorlar.

İlginizi Çekebilir  Avengers: Age of Ultron'dan İlk Vision Görüntüleri!

İnsanların, orkların, elflerin ve perilerin bir arada yaşadığı bir zaman diliminde geçen filmin yönetmeni David Ayer. Başroller Will Smith ve Joel Edgerton’a filmde Noomi Rapace, Edgard Ramirez, Ike Barinholtz, Brad William Henke, Lucy Fry, Chris Browning ve Kenneth Choi eşlik ediyor.

İyisiyle ve Kötüsüyle – Bright İncelemesi

Kaynak: Beyazperde